Hlavní závod mužů vyhrál teprve 15letý David Zicha, který se blýskl časem 9:21, druhý byl se ztrátou 6 sekund Dušan Kopečný, bronz si pověsil na krk Vítězslav Polčák (10:36), Tadeáš Zahradníček (10:41) obsadil čtvrtou příčku, Jan Kalenda mladší byl v čase 11:20 pátý.

David Zicha hraje fotbal za dorostence Vsetína. Občas se věnuje i cyklistice.

,,Proto jsem se na náš biatlonový závod nijak speciálně fyzicky nepřipravoval. Díky fotbalu mám naběháno dost kilometrů. Den před závodem jsem si ale byl dvakrát zastřílet,“ prozradil Zicha.

V závodu si věřil. Zvládl ho také takticky. Na trati běhu si dobře rozvrhl síly.

Michaela Štěrbová.
Triatlonistka Michaela Štěrbová slaví český titul v super sprintu

,,Věděl jsem, že důležitá bude přesná střelba. A ta se mi povedla. Z 10 ran jsem ani jednou neminul terč,“ pochvaloval si David Zicha.

Mezi ženami zvítězila Kristýna Tomšová (11:26), před Barborou Petřkovskou (12:48), třetí místo vybojovala Marie Žáková (15:21), čtvrtá skončila Ella Kopečná (15:37), Barbora Kalendová (15:42) byla pátá.

Kristýna Tomšová ráda sportuje. V žákovských a dorosteneckých letech závodila za biatlonový klub z Velkých Karlovic. V Bratřejově proto byla mezi ženami favoritkou. To se také potvrdilo. K triumfu ji dovedl svižný běh a přesná bezchybná střelba.

,,Ale protože se chystám na zkoušky na vysokou školu, tak jsem na přípravu na letošní závod neměla dost času. Byla jsem si jenom několikrát zaběhat. Ve střelbě jsem si ale věřila,“ přiznala Kristýna Tomšová.

Silniční závod na Masarykově okruhu v Brně a cyklomaraton Beskyd Tour.
Kozubíkovi v závodu na Masarykově okruhu předával cenu pro vítěze Ján Svorada

Závod si chtěla hlavně užít.

,,Samozřejmě jsem v něm chtěla podat co nejlepší výkon a zabojovat o první příčku,“ nezapírala vítězka.

A jak prvenství oslavila?

,,Hned po závodu jsem zavolala rodičům a potom jsem odjela na hasičskou soutěž do Lukova,“ svěřila se ještě 20letá Kristýna Tomšová.

Trať hlavního závodu mužů i žen byla dlouhá 2,2 kilometru. Běh byl rozložen do dvou okruhů. Biatlonisté v závodu absolvovali 2 střelby, jednu vleže, jednu vstoje.

Ve všech kategoriích si letos v Bratřejově zazávodilo 67 biatlonistů.

GALERIE VÍTĚZŮ V 8. ROČNÍKU ZÁVODU V LETNÍM BIATLONU V BRATŘEJOVĚ:

Mladší žáci: Patrik Chromčák

Mladší žákyně: Viktorie Válková

Starší žáci: Vojtěch Kotrla

Starší žákyně: Daniela Kopečná

Veteráni: Karel Kašpárek

Rodiče s předškolními dětmi: Tomáš Hruška

Muži: David Zicha

Ženy: Kristýna Tomšová