„Můj triumf se určitě nebude opakovat. V Estonsku jsem byl skoro doma, rychlé šotolinové tratě mi vyhovovaly, k tomu ze závodu musel odstoupit Craig Breen. Teď budu startovat teprve podruhé na asfaltovém povrchu, přičemž tratě vůbec neznám. Nemám velká očekávání, chci nasbírat zkušenosti a soutěž hlavně dokončit, to je můj cíl," pravil sympatický 34letý objev letošní sezony, jenž bude na Barumce startovat s vozem Ford Fiesta R5.

V celém seriálu evropského šampionátu se zatím vyhřívá na pěkné třetí pozici s 82 body. Před ním jsou Ir Craig Breen a Polák Kajetan Kajetanowicz. Mezi nimi se odehrává krásný souboj o titul. Po šesti dílech z celkových deseti vede populární „Kajto" o pět bodů, má jich na kontě 133. „Nic není rozhodnuto, ještě musíme hodně pracovat," neuspokojuje se 36letý Kajetanowicz. A směrem ke zlínské soutěži, kterou loni dokončil na 6. místě, říká: „Bude to těžké. Nepůjde jen o mě, Craiga a další, ale doma budou dobří i čeští závodníci. Nicméně udělám vše pro úspěch."

Podobně hovoří i druhý muž aktuální klasifikace mistrovství Evropy Craig Breen, jenž loni kvůli havárii Barum Rally nedokončil. „Chci předvést co nejlepší výkon a uvidíme, na co to bude stačit. Evropský titul mě samozřejmě láká, ale ještě je k němu daleko," podotkl 25letý tovární jezdec Peugeot Rally Academy.