Pořadatelé letos připravili dva závody na 7,5 kilometru a 15 kilometrů. Oba mají start i cíl v Zámeckém parku v prostoru před kuželnou ve Slavičíně.

V rámci letošního miomoveRun bude připraven také doprovodný program pro děti – Sparťanská překážková dráha s odborným dohledem trenérů z STG Brumov-Bylnice, malování na obličej a tetování na obličej od studia Vizáž, děti si můžou užít skautský den a od 13 hodin zazávodit v Běhu vítězství.

Start hlavního 15kilometrového závodu, rozloženého do dvou okruhů, je v 9 hodin, o 5 minut později odstartuje 7,5 kilometru dlouhý závod.

Vypsány jsou kategorie pro juniory, juniorky, muže, ženy, veterány a veteránky.

Startovné při online registraci předem do čtvrtka 9. května, je 430 Kč. Startovné na místě při registraci v den závodu je 700 Kč.

,,V ceně startovného je občerstvení – steak, kyselice nebo grilovaný hermelín, pro všechny originální účastnická medaile, zajímavé ceny pro běžce ve všech kategoriích v celkové hodnotě 80 000 Kč, občerstvení na trati i v zázemí závodu. Dále profesionální časomíra od spolku Běhy Zlín, hudba, moderátor, profesionální video a fotografie.“ prozradila hlavní organizátorka slavičínského miomoveRun Barbora Kepáková.

Vítězem 29. ročníku Rallysprint Kopná se v sobotu v okolí Slušovic stal domácí pilot Adam Březík ve voze Škoda Fabia RS Rally2.
Obhajoba na Kopné Březíka těší. Co rozhodne v Krumlově?

Moderátorem závodu a o hudební doprovod se ve Slavičíně postará známý DJ Aleš Ptáček. Po skončení miomoveRun plynule navazuje na tradiční Běh vítězství pro děti.

Hlavní pořadatelka také popsala trať závodu.

,,Po startu u slavičínské kuželny se nejprve poběží okruh zámeckým parkem a poté směrem k základní škole. Po prudkém seběhu z kopce čeká krosaře okruh okolo rybníka. Pak následuje úsek přes louku a les směrem k Hájenkám. Zde se letos nebude rovnou sbíhat dolů k rybníku, ale okruh se prodlouží po příjemné rovince směrem k lesu, kde se běžci okruhem vrátí zpět k Hájenkám a poté poběží po původní trase seběhem k rybníku. Pak následuje náročný okruh kolem chatek nad rybníkem a v závěru se poběží znovu z kopce do cíle ke kuželně,“ informuje Kepáková.

,,Běžce tak čeká krásný trailový závod přírodou Bílých Karpat. Na trati bude spousta výběhů i seběhů přes pole, louky, lesy i po asfaltové silnici. Krosaři si tak na okruhu mimo frekventované trasy užijí krásné výhledy na přírodu ve Slavičíně a v okolí Slavičína,“ dodala ještě Barbora Kepáková.

Členitý okruh dlouhý 7,5 kilometru má převýšením 369 metrů.

V loňském 7. ročník se ve slavičínském miomoveRun konaly tři závody. Ve všech doběhlo do cíle 132 vytrvalců.

Hlavní 20kilometrový závod vyhrál v čase 1:29:23 Andrej Višněvský (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín), v ženách vybojovala první příčku Eva Kučerová z Lukova (Mattoni FreeRun Zlín, 1:58:28).

10kilometrový závod ovládl v čase 49:49 Marian Papšík, mezi ženami v něm zvítězila Markéta Laciková (TJ Slezan Frýdek-Místek, 55:14.

V 5kilometrovém závodě doběhl na první příčce Ondřej Soukeník (Gauneři Zlín, 25:00), mezi ženami na stejné trati dominovala díky času 26:30 Dita Drátovníková.