,,Trénink s nejúspěšnější českou a československou stolní tenistkou za posledních 30 let a v osmdesátých a devadesátých letech s jednou z nejlepších hráček v Evropě nám zařídil Pavel Stojar. Zprostředkování trvalo jeden týden,“ děkoval za malenovický klub Pavel Vítek.

Marie Hrachová do Malenovic přijela s ještě jednou trenérkou Martou Novotnou. Obě se na Zlínsko těšily. Dokonce si podrobně zjišťovaly informace o tamním klubu.

Na tréninku se sešlo 15 hráčů. Pozváni byli i někteří přátelé malenovického stolně tenisového oddílu.

,,Na dvouhodinovém tréninku si Marie Hrachová stoupla za stůl a zahrála si s každým hráčem. Využívala moderní metody tréninku, kdy trenér posílá míčky na druhou stranu stolu s vyšší kadencí i přesností, než umožňuje běžná hra. Její rady byly efektivní. Každého hráče upozornila na nejdůležitější věci, na které se má zaměřit. A u každého bylo během několika minut vidět zlepšení. Pro všechny přítomné to byl nezapomenutelný zážitek,“ upozornil Vítek.

Trénink obohatila ještě trenérka Marta Novotná, která Marii Hrachovou pro stolní tenis objevila. Novotná ji trénovala 16 let.

,,Ta se postarala i o příjemnou besedu. Na ní ochotně odpovídala na každý dotaz. Při odchodu nám Marta Novotná věnovala její knihu Stolní tenis, která je důležitá pro všechny začínající stolně tenisové trenéry,“ prozradil Pavel Vítek.

Obě dámy odjížděly z Malenovic spokojené.

,,Proto věřím, že i z jejich pohledu se jednalo o zajímavou zkušenost. Marie Hrachová i Marta Novotná jsou samozřejmě zvyklé potkávat se s profesionály, nebo se věnovat budoucím stolně tenisovým hvězdám. A na podobný oddíl, jako je náš pravděpodobně ještě nikdy nenarazily. Naše nadšení je však zaujalo,“ potěšilo jednu ze stolně tenisových opor domácího klubu Vítka.

Trénink s Marií Hrachovou v Malenovicích byl ovšem jednorázovou akcí.

,,Rozhodně nepůjde o nic pravidelného. Nicméně vzhledem ke spokojenosti všech přítomných se v budoucnu pokusíme podobný trénink znovu zprostředkovat. Třeba i pro víc hráčů,“ plánuje Pavel Vítek.