Zvítězil Milan Novák (Yogi Racing Team Ostrava), ten byl v cíli o 4 minuty a 10 sekund rychlejší. Třetí místo obsadil Milan Kontúr (MIKONT Frenštát, 57:49).

,,V závodu jsem chtěl získat co nejvíc bodů do celkového hodnocení jednotlivců i body pro zlínské družstvo v letošním ročníku Slezském poháru. Také jsem si chtěl zlepšit čas z loňského roku,“ plánoval Zdeněk Orner.

,,V tradiční srpnové časovce v Beskydech se mi to podařilo. Se ziskem stříbrné pozice jsem spokojený. A loňský čas jsem si zlepšil o 1 minutu a 38 sekund,“ pochvaloval si spokojený Orner.

Nepříznivé počasí mu nevadilo.

,,V průběhu závodu hustě pršelo, nicméně jelo se mi dobře. Od začátku jsem zvolil rovnoměrné tempo úměrné mým možnostem 255 wattů a to jsem udržel až do cíle,“ prozradil zlínský cyklistický veterán.

Toho navíc v cíli příjemně překvapili pořadatelé.

,,Ti zařídili, že v restauraci v Bezručově chatě bylo zatopené v krbu. To byl vrchol dne, protože bylo příjemné po závodě se ohřát. Na Lysé hoře totiž bylo pouze 12 stupňů,“ užíval si letošní časovku na Lysou horu 67letý Zdeněk Orner.

V Beskydech si zazávodil ještě jeden reprezentant FORCE KCK Zlín. Kamil Hastík dojel v kategorii čtyřicátníků v čase 39:25 sedmý. Tuto kategorii vyhrál Josef Martinák (Cyklokramo Suchdol nad Odrou, 31:39).

8,5 kilometru dlouhá časovka s převýšením 723 metrů měla start v Papežově (600 m.n.m.), cíl byl na vrcholu Lysé hory (1323 m.n.m.).