Bronzovou pozici obsadil David Konečný, který v zápase o třetí místo pokořil Tomáše Tesaře.

PAVEL VÍTEK V SEMIFINÁLE S DAVIDEM KONEČNÝM PROHRÁVAL V PÁTÉM SETU 3:8

,,Utkání s Jelínkem, přestože jsem v něm zvítězil ve třech setech, mi vzalo hodně sil. Talentovaný otrokovický stolní tenista má totiž herní styl postavený na moderní obraně. Nepříjemné byly jeho topspinové výpady,“ přiznal Pavel Vítek po čtvrtfinálovém zápase.

,,Náročné bylo také střetnutí s Davidem Konečným. S ním jsem odehrál už spoustu stolně tenisových bitev. S reprezentantem Fryštáku jsem se utkal rovněž v semifinále na posledních přeborech okresu Zlín v roce 2020. A také letos byla semifinálová partie s Konečným jedním z nejkvalitnějších duelů celého singlového turnaje. Klíčový pro můj úspěch v utkání o postup do finále byl pátý set. V něm jsem prohrával už 3:8. Tuto sadu jsem však vyhrál 11:9,“ upozornil Vítek.

VE FINÁLE SE VYPOŘÁDAL S NÁTLAKOVOU HROU MILANA KOLAŘÍKA

Malenovický stolní tenista ovládl také finále. ,,Milan Kolařík je skvělý spoluhráč, ale nepříjemný soupeř. Svou atypickou hrou nutí všechny soupeře k chybám. Já jsem se naštěstí s jeho nátlakovou hrou dokázal vypořádat. Rovněž jsem lépe zvládal koncovky vyrovnaných setů,“ radoval se Pavel Vítek po finále.

VÍTĚZNÝ POHÁR BUDE NA POLIČCE V MALENOVICKÉM PIVOVARU

Ten se stal singlovým přeborníkem zlínského okresu už v roce 2016 a ještě v roce 2020.

,,Letošní titul je však ze všech nejcennější. Zejména, když jsem se před měsícem a půl podrobil chirurgickému zákroku. Proto byla pro mě velká porce zápasů ve Slavičíně hodně fyzicky náročná. Jsem ale rád, že v malenovickém pivovaru budeme muset rozšířit poličky na poháry,“ byl Vítek po vyhlašování výsledků velmi dobře naladěný.

PETR CHROMČÁK SE STANISLAVEM PETRŮ NEZTRATILI V DEBLOVÉM TURNAJI ANI SET

Ve Slavičíně se hrála také soutěž v mužské čtyřhře. V ní ve finále zvítězili Petr Chromčák se Stanislavem Petrů (Sokol Jasenná) nad obhájci deblového titulu z roku 2020 Pavlem Vítkem a Martinem Holišem (PPK Malenovice). Třetí příčku získali Petr Jelínek s Janem Černohousem (Jiskra Otrokovice). Čtvrtí skončili Jaroslav Kučera s Miroslavem Jančaříkem (SK Slavičín).

,,Ve finále jsme si věřili, protože do té doby jsme v turnaji neztratili ani set. Kvalitní soupeře jsme však nepodcenili,“ přiznal Stanislav Petrů, jeden z členů vítězného páru.

Debl z Jasenné měl souboj o první příčku pod kontrolou. Také v něm se radoval z třísetové výhry.

,,V duelu o titul se nám dařilo a dokázali jsme v něm prodat aktuální formu. Já jsem připravoval útok a Petr Chromčák výměny úspěšně zakončoval,“ pochvaloval si Petrů stolně tenisovou pohodu ve Slavičíně.