Vítězný pár ve Zlíně v turnaji zařazeném do celoroční české série Senior´s Tour 2024, ve čtvrtfinále porazil Slováky Antona Oškrobaného s Milošem Michelem (Považská Bystrice, Bytča) 6:1, v semifinále Machala s Vilímem zdolali Brňany Petra Handlíře s Jiřím Vrbou 6:4, poté v téměř hodinu dlouhém finále, domácí debl udolal slovenské matadory Patrika Zrnčíka s Jánem Bartošem (Dolný Kubín) 7:6.

Ve druhém semifinále Zrnčík s Bartošem překonali Pavla Borunského s Přemyslem Borunským (Opava, Uherské Hradiště) 6:1.

V utkání o 3. místo si Petr Handlíř s Jiřím Vrbou poradili s Pavlem Borunským s Přemyslem Borunským 6:0.

,,Pohledné finále mělo zajímavý průběh. Machala s Vilímem v zápase plném zvratů vedli 4:1. Domácím tenistům se dařilo na síti a prosazovali se celodvorcovou hrou. Ovšem za tohoto stavu jako by se zalekli vítězství a v dalším průběhu střetnutí matadoři z Dolného Kubína vyrovnali na 5:5 a 6:6. Na začátku tiebreaku Zrnčík s Bartošem vedli 5:2. Machala s Vilímem ale otočili stav na 5:7 a duel nakonec dotáhli k vítězství,“ popsal vývoj dramatického finálového utkání ředitel turnaje Jan Nahodil.

V Turnaji velké útěchy (o 5. – 8. místo) zvítězili Anton Oškrobaný s Milošem Michelem, kteří ve finále porazili Martina Komínka s Rostislavem Gažákem (Rožnov pod Radhoštěm, Kunčičky u Bašky) 7:6.

Z prvenství v Turnaji malé útěchy (o 9. – 15. místo) se radovali Josef Táborský s Miroslavem Petruželou (Vyškov, Daskabát u Olomouce). Dvojice z Hané ve finálovém zápase zdolala Jiřího Fialu se Zdeňkem Šedou (oba Zlín) 6:1.

Turnaj se hrál na rychlém povrchu na modrém koberci na 4 kurtech v Pevné hale ve Zlíně na Vršavě. Zúčastnilo se ho 15 deblových dvojic. Doprovázela ho skvělá sportovní i společenská atmosféra.

Dalším turnaje zařazeným do Senior´s Tour 2024 bude halový turnaj ve dvouhře Frýdlantské zimní smeče, který se bude hrát už tuto sobotu 3. února ve Frýdlantu nad Ostravicí.