„Problém nastal už v prosinci, kdy jsme ztratili po zbytek soutěže pendlující hráče. To je kámen úrazu,“ má jasno naštvaný kouč a předseda klubu Jaroslav Kotala, který se přitom na spolupráci s týmem Kooperativa NBL spoléhal.

Jeho tým ještě s výraznou výpomocí z Brna v základní části dominoval. Vyhrál dvanáct zápasů v řadě. Jenže poté v nadstavbové části s českými týmy prohráli sedmkrát v řadě. Přesto to stačilo na přímý postup do čtvrtfinále. A přišel další výbuch.

„Tento tým nebyl v tomto složení pro české mužstva konkurenceschopný. Což se ukázalo už v nadstavbové části, kdy jsme měli se sestavou problémy. Na moravské týmy to stačilo, na české týmy nikoliv,“ litoval šéf zlínského basketbalu, jehož tým po domácí porážce s Plzní 66:77 sezonu ukončil výpraskem o 52 bodů 35:87.

„Odveta už byla k.o. Do Plzně jsme přijeli kvůli kolonám na dálnici až dvacet minut před zápasem. Kluci usnuli a probudili se až před Plzní a to se nerozchodilo,“ snažil se Kotala omluvit poslední vysokou porážku sezony.

Okolnosti jeho týmu a plánům nenahrávaly.

„Sešlo se všechno špatně, musíme si to vyhodnotit. Budeme řešit, jakým způsobem pokračovat dál. Zda jít opět modelem pendlujících hráčů, musíme i počkat, jakým způsobem vyhodnotí spolupráci Brno. Podle toho se rozhodneme,“ nechce Kotala předbíhat událostem.

Přesto už naznačil, že další spolupráce není příliš pravděpodobná.

„Sezonu chceme začít s takovým mančaftem, který soutěž i dohraje. To znamená, aby se nestalo, že nám v klíčové části sezony budou chybět hráči,“ má jasno Kotala, který už je domluvený s jednou opor a loňkých posil Jaroslavem Prášilem na další spolupráci.

„S Tomášem Vošlajerem budeme ještě jednat. S některými hráči se buď ze studijních, nebo výkonnostních důvodů rozloučíme,“ naznačil změny Kotala.