Výkon Zlína zůstal za očekáváním. „Nastoupili jsme nervózně a v průběhu celého utkání jsme se nedokázali dostat do hry,“ přiznává kapitán Fatry Michal Čechmánek.

Nespokojený byl také trenér Přemysl Obdržálek. „První set jsme prohráli v jednom postavení a potom jsme nedokázali jít bodově přes soupeře. Druhý a třetí set jsme promrhali svými vlastními chybami,“ láteřil.

Naopak Středočeši, který se Zlínem v letní přípravě dvakrát prohráli, se dokázali více nahecovat a domů zaslouženě odvezli všechny body.

„Jsme spokojeni s vítězstvím, i když jsme očekávali větší odpor domácích,“ přiznává hostující kouč Jiří Šiler. „Ve Zlíně se nám totiž vždycky hraje špatně,“ přidává kapitán Odolena Vody Martin Hladík.

Fatra se pokusí poprvé v sezoně zabodovat za týden v Příbrami, která rovněž dvakrát prohrála.

Fatra Zlín – Aero Odolena Voda 0:3 (-20, -23, -21)

Nejvíce bodů: Adamec 14, Vašíček a Čechmánek po 8 - Hladík 15, Kraffer 12, Gear 10. Rozhodčí: Spáčil, Horký. Diváci: 310.

Zlín: Šulc, Čech, Čechmánek, Adamec, Vašíček, Navláčil, libero Viceník. Střídali: Motyčka, Kozak Lamri, Varous.

Odolena Voda: Viiber, Kraffer, Taylor, Hladík, Vachoušek, Gear, libero Hadrava. Střídali: Horák, Shaker

Další výsledky 2. kola: Ústí nad Labem - Karlovarsko 0:3 (-18, -19, -20), České Budějovice - Příbram 3:0 (23, 27, 17), Beskydy - Kladno 2:3 (22, -22, -27, 25, -10), Brno - Ostrava 3:1 (-23, 22, 21, 21), Lvi Praha - Liberec 3:1 (22, 23, -21, 21).

1. České Budějovice 2 2 0 6:0 6

2. Karlovarsko 2 2 0 6:0 6

3. Praha 2 2 0 6:3 5

4. Beskydy 2 1 1 5:4 4

5. Kladno 2 1 1 5:5 3

6. Liberec 2 1 1 4:4 3

7. Brno 2 1 1 4:4 3

8. Odolena Voda 2 1 1 3:3 3