„Rozhodně o něj máme zájem, rámcově jsme domluveni, ale je třeba dořešit formu jeho případného působení u nás. Děláme vše pro to, aby za nás nastoupil již v prvním podzimním kole, ale klidně se může stát, že by k nám přišel až po Novém roce," brzdí přehnaný optimismus sportovní manažer zlínského klubu Jaromír Bazel.

Ten má ale v hledáčku ještě další čtyři pět hráčů, kteří by měli Zlínu pomoci v premiérové sezoně především k záchraně. „Jediné, co máme vyřešeno, je brankářský post. Jinak se nebráníme ničemu. Hledáme ale pouze kvalitní hráče. Přestože přestupové okno se zavírá koncem srpna, do začátku přípravy, která startuje 15. července, by mělo být v otázkách posil zcela jasno," přeje si Bazel.

Třebaže se zlínské vedení oficiálně dozvědělo o rozšíření extraligy, respektive svém postupu teprve v minulých dnech, s možnými adepty ale jedná několik týdnů. Dokonce oslovilo i pár hráčů ze Zubří, ale i kvůli zlínské nejisté extraligové budoucnosti z přestupů sešlo. „Bohužel, v tomto směru jsme byli letos v nevýhodě, ale takový je život," nedělá si velkou hlavu manažer.

Větší radost má z udržení talentované levoruké spojky Davida Poloze, o kterého se intenzivně zajímaly konkurenční Lovosice. „Jsem rád, že jsme našli společnou řeč, neboť ještě před čtrnácti dny vše nasvědčovalo jeho odchodu. Obecně se dá říci, že se nám celý úspěšný kádr podařilo udržet. Včetně kanonýra Roberta Plška. Dohodnuti na další roční spolupráci jsme i s trenérem Andrejem Titkovem," těší manažera, který v těchto dnech finišuje s podpisy nových smluv, které jsou ve většině případů s postupem do extraligy vylepšeny. „Poněvadž jsme ale žádný poklad nenašli, zázraky dělat neumíme a zůstáváme klubem na amatérské bázi, ryzí profíky mít nebudeme," potvrdil.

První extraligový duel po 13 letech čeká zlínské házenkáře první zářijovou sobotu doma proti Plzni. „Los nám zrovna nakloněn nebyl, ale to si nevyberete. Už se všichni těšíme, zejména na derby se Zubřím, které budeme hostit koncem září," poznamenal manažer Zlína.

Hracími dny nováčka budou hlavně sobotní odpoledne. „Rozhodně nechceme jít do termínového střetu se zlínských fotbalem a hokejem, navíc budeme muset řešit kolize s komerčními akcemi haly. Určitě ještě budeme s jeho vedením o tom jednat a termíny maximálně stabilizovat na jednotný čas," dodal Bazel.

Úvodní los extraligy z pohledu Zlína: 1. kolo 7. 9. s Plzní, 2. kolo: v Lovosicích, 3. kolo: s Hranicemi, 4. kolo: v Přerově, 5. kola se Zubřím.