Do té doby měl za sebou pouze úspěšnou pohárovou odvetu v Ústí nad Labem. Podzimní premiéra v nejvyšší domácí soutěži mu však řádně zhořkla.

Ze svého návratu moc nadšený nejste, že?

Na zápas jsem se těšil. Už pár týdnů jsem v plné přípravě, minulý čtvrtek jsem si zahrál i pohár v Ústí nad Labem, kde jsme poměrně hladce vyhráli, takže extraliga byla další stupínek. Za odehrané utkání jsem tedy rád, záda vydržela, nicméně chtěl jsem vyhrát. Po takovém výsledku a výkonu mít radost nemohu.

Na druhou stranu se asi dalo čekat, že vás někdo přece jen porazí, nemyslíte?

Na většině našich předchozích soupeřů už bylo vidět, že se na nás pečlivě chystají, hecují a chtějí být první, kteří nás zaskočí. V tomto ohledu jsme připravení byli, ale šňůru jsme chtěli natáhnout co nejvíc. To se celkem i povedlo. Sedm výher v řadě bylo super, mrzí mě však, po jakém výkonu jsme prohráli a že se na to dívala v televizi celá republika. Trochu to kazí předchozí dobrou práci všech kluků.

I loni na podzim jste utrpěli v této fázi soutěže s Brnem v televizi drtivou porážku, vzpomínáte?

Je to tak. Asi bychom se měli s televizí domluvit, že naše zápasy v Brně vysílat nebude. Pak to třeba prolomíme. (Úsměv.)

Přitom tentokrát stačilo jenom dotáhnout do zdárného konce první set, souhlasíte?

Jednoznačně jsme jej měli zvládnout. Měli jsme nahrané dva setboly, místo toho jsme si nechali dát čtyři body v řadě a pak jsme se úplně složili. Velká chyba, velká škoda a rozhodující moment celého zápasu.

Co se pak stalo?

Brno si začalo věřit, příkladně bojovalo, poctivě bránilo, zatímco nám se přestalo dařit v útoku a příliš jsme se nemohli opřít ani o kvalitní servis.

Chyběly vám dvě opory. Byla to velká ztráta?

Volejbal je kolektivní sport, a když vám ze šesti hráčů dva chybí, je to poznat. Sice dostali příležitost kluci z lavičky, ale nenahradili je. Osobně si totiž myslím, že takové hráče nahradit ani nejde.

Čím jsou tak výjimeční?

Adam Bartoš dělá nejvíc bodů z celého mužstva, to asi hovoří za vše. Pavel Kolář možná až tolik vidět není, ale kdo se podívá do statistik, zjistí, že téměř nechybuje. A právě takový typ hráče nám v koncovce prvního setu výrazně scházel. Věřím, že s ním v sestavě bychom to už Brnu nepustili.

Extraliga pokračuje dalším kolem již ve čtvrtek. Co s tím?

Musíme udělat maximum, abychom to zvládli, vrátili se na vítěznou vlnu a znovu šlapali jako tým. Nevím, jestli už se někdo z těch dvou stihne do zápasu zapojit, ale i kdyby ne, i ve stávající sestavě bychom rozhodně měli hrát lépe.