Skvělý výkon předvedl především Jan Jelínek z PK Zlín. Ten se časem 2:17,23 stal na trati 200 metrů prsa českým šampionem.

„Tímto výkonem si své osobní maximum zlepšil o více než pět a půl vteřiny, čímž se zařadil do seniorského reprezentačního družstva České republiky," vyzdvihl svého svěřence kouč Zdeněk Kasálek. Formu potvrdil i na 100 metrů prsa, kde časem 1:04,07 získal pro svůj klub bronzovou medaili.

„I zde posunul svůj osobní rekord, a to o jednu sekundu," dodal Kasálek.

Úspěchem bylo i finále Robina Blažka v disciplíně 200 metrů znak a 50 metrů znak. Na padesátimetrové trati se do finále probojoval díky osobnímu maximu 27,82 sekundy. V obou finále obsadil osmé místo.

Nováčkem na seniorském mistrovství byl budoucí student Tomáš Kočař, který si ve své hlavní disciplíně 200 metrů znak zaplaval osobní rekord 2:22,25 a probojoval se do finále B.

Spokojenost vládne po republikovém mistrovství i ve Zlínském plaveckém klubu. Hlavně díky teprve šestnáctileté Gabriele Chudárkové.

V napínavém finále sprintu na 50 metrů volný způsob dohmátla na třetím místě a vybojovala historicky první mistrovskou medaili mezi dospělými pro zlínský klub.

Nemuselo zůstat jen u bronzu Chudárkové. Další medaile unikly zlínským dorostencům o zlomky vteřin.

Mezi muži vybojoval sedmnáctiletý Lukáš Macek čtvrtou příčku na 100 metrů prsa a pátou na 50 metrů prsa. Na výbornou šestou pozici se prosadila štafeta složená pouze z dorostenek: Petra Vybíhalová, Kateřina Hromadníková, Tereza Lavičková a Gabriela Chudárková. Do finálových bojů z rozplaveb navíc postoupilo ještě dalších pět plavců Zlínského plaveckého klubu.

„První medaile i řada umístění s minimálním odstupem na stupně vítězů jsou velmi dobrým příslibem Chudárkové a spol. pro jejich sportovní budoucnost," pochvalovali si trenéři Vilém Čejka a Hana Macková. ⋌(mar)