„V sobotu to byla z mojí strany katastrofa. Časy špatné, jezdecký výkon taky,“ hodnotil Odložilík průběh první etapy, po níž mu v celkovém pořadí patřila až sedmnáctá pozice. Teprve v neděli se začal výsledkovou listinou prokousávat směrem dopředu a po havárii Pavla Valouška v předposlední rychlostní zkoušce se nakonec mohl těšit z umístění v nejlepší desítce.

„V neděli už jsme zajížděli celkem solidní časy, a přestože jsme si neodpustili jeden výlet mimo trať, kdy jsme ztratili i nárazník, dokázali jsme se zvednout a částečně napravit dojem z nevydařené soboty. Za daných okolností se dá desáté místo považovat za úspěch,“ bilancoval rodák z Roštění na Kroměřížsku.

Pozitivně se pak vyjádřil i o samotné soutěži, která v domácích šampionátech patří k nejnáročnějším, neboť některé její úseky svou náročností překonají i zlínskou Barumku. „Opět se jednalo o krásný závod, pouze na některých místech byla trať až příliš rozbitá. Ještě větším nepřítelem ale bylo po oba dny velké horko. V neděli už jsem si přál, aby byl konec,“ přiznal Odložilík.