„Popravdě nám k pořadatelství pomohlo jubileum – 100. výročí založení našeho atletického klubu, stejně zkušenost svazu s naší organizací v roce 2021,“ pousmál se Lukáš Vojtek, předseda zlínského atletického klubu a rovněž šéf organizačního výboru MČR.

Pro nejlepší atlety nebude snadné udržet top formu jak pro ME v Římě, které bude českému šampionátu předcházet, tak pro letní olympiádu v Paříži. „Řada atletů zde ještě bude sbírat potřebné body pro nominaci, ve Zlíně navíc budou dvojnásobné,“ poznamenal Vojtek.

Zdroj: Břenek Martin

S jistotou účasti na OH se představí pět šest špičkových atletů. „Zbytek je na hraně a bude mít velkou motivací uspět. Účast přislíbila kompletní česká špička,“ láká předseda v předstihu fandy královny sportu na zlínský Stadion mládeže.

Stejně jako před třemi roky bude mít kapacitu dvou tisíc diváků – 650 na sezení a 1350 na stání, přičemž předprodej začal již nyní na stránkách Ticketportalu. „Ceny vstupného jsou spíše symbolické – na stání 60 korun za den nebo stovka za oba dny. Na sezení pak 120, respektive permanentka za dvě stě korun. Aktuálně je pryč asi stovka, začátkem května přijde největší nápor. Věřím, že bude vyprodáno,“ je optimistou za marketing MČR Štěpán Chludil.

Jak je už na špičkových atletických akcích zvykem, chybět nebude ani program pro děti. „Chceme do nich zapojit mateřské a základní školy napříč krajem. Kromě možnosti si vyzkoušet atletické disciplíny o ceny bude ve hře i atletická sada pro školy," upřesnil Lukáš Vojtek.

Ambasadorkou nadcházejícího MČR pro VIP atlety se přitom stane donedávna nejlepší zlínská atletka Kateřina Hálová.

O „generálku“, naladění na atletickou vlnu v našem regionu se postará už tuto sobotu další z prestižních atletických tuzemských akcí – MČR v běhu na 10 km na dráze v Holešově. „Samotný program začne již před polednem lidovým během pro rekreanty, kdy se zájemci nám mohou přihlásit do čtvrtku. Každopádně na náš malebný, městský zrekonstruovaný stadion dorazí kompletní česká i slovenská špička,“ láká ředitel závodu a šéf místního atletického klubu, který loni oslavil 10. výročí založení Jakub Hřib.