Radost mu asi neudělá ani rozhodnutí Marcely Handlové. Ta původně uvažovala nad návratem do Zlína, ovšem podle posledních informací přece jenom ještě o další rok prodlouží spolupráci ve Veselí. „Ještě to není definitivní. S Marcelkou máme ve středu domluvenou schůzku, na které ji pokusím přesvědčit, aby k nám přece jenom přestoupila. Kromě hráčských zkušeností s ní rovněž počítáme na post hrající asistentky trenéra,“ naznačil téma schůzky předseda zlínského klubu pro ženskou složku Petr Habrovanský.

Pokud by se zkušenou křídelnici nepodařilo přesvědčit k návratu, byla by v kádru nejstarší hráčkou Michaela Budayová, 23letá spojka. „Situace je složitá. Kvalitní hráčky na českém trhu jednoduše nejsou, není odkud brát,“ krčí rameny předseda, který je vděčný i za novou spolupráci s brankářkou Ivou Vaněčkovou.

„Měla by se stát druhou asistentkou kouče Amberského, přičemž by se specializovala na přípravu gólmanek. Navíc bychom byli rádi, kdyby i ona v případě potřeby občas naskočila do hry,“ přeje si Habrovanský.

Prozatím jediným příchodem se tak stává hostování křídelní hráčky Olomouce Lucie Grolichové. Ta v uplynulém roce hájila barvy Kunovic. „Jedná se o výměnu za Barboru Jalůvkovou, která se rozhodla studovat a hrát v metropoli Hané,“ upřesnil důvody výměny předseda.

Poprvé by se interligové hráčky Zlína měly pod vedením slovenského trenéra Luboše Amberského sejít k letní přípravě již v pondělí. „V minulých dnech jsme se dohodli s novým trenérem na tříleté smlouvě. Měl by navázat na rozdělanou práci svého předchůdce Jana Hegara, který po nedávno skončené sezoně se vrátil domů do Hranic. Věřím, že oproti minulému ročníku uděláme s naším mladým kádrem opět další krok kupředu,“ dodal Petr Habrovanský.