Zkušený 59letý kouč, který většinu své více než třicetileté trenérské kariéry strávil u mládeže, ovšem stihl i čtyři sezony vést v nejvyšší soutěži zlínské házenkářky a dva roky i házenkáře, ihned začal s budováním nového týmu. „Prakticky již od začátku června trénujeme a s intenzivní přípravou jsme začali 23. července, přičemž na nedostatek hráčů si nemohu stěžovat. Na tréninky chodí okolo pětadvaceti házenkářů, což je na tuto soutěž neskutečné číslo,“ poznamenal Ladislav Vlachovský.

Do kádru z minulého ročníku si totiž našla cestu řada odchovanců. „Někteří již chtěli na házenou zanevřít, ovšem nakonec se sami vrátili a bojují o místo v týmu, který bude mít jenom postupové ambice,“ potvrdil kouč. Po téměř měsíci všeobecné tělesné přípravy již mužstvo Zlína začíná pracovat na herní stránce. V prvním přípravném zápase porazili svěřenci Ladislava Vlachovského Uherské Hradiště 28:22. „V pondělí od 19 hodin hostíme Napajedla, ve středu Bystřici pod Hostýnem a příští sobotu jedem na turnaj do Zubří. O týden později nás čekají klání v Tišnově,“ vyčetl z diáře trenér.

Pátý zářijový den pak na Zlín čeká generálka. „O soupeři ještě není rozhodnuto. Každopádně bychom se chtěli utkat s někým hodně silným i s rizikem, že prohrajeme o třicet gólů. Vše pak na videu hráčů rozeberu a kluky se pokusím co nejlépe připravit na sobotní duel s Telnicí,“ připomněl prvního soupeře soutěže Vlachovský.

Domácí utkání bude Zlín hrávat převážně v sobotu od 17 hodin. „Pokud nebude termín volný, tak náhradní bude neděle od 10.30 hodin, jak tomu bývalo v minulosti,“ zavzpomínal trenér, jenž věří, že jeho tým svou hrou opět přiláká fanoušky do hlediště.

V cestě za odvážným postupovým cílem jistě Zlínu nenahrál fakt, že na rozdíl od minulých sezon již juniorky extraligového Zubří a Karviné mohou bojovat o postup. „Co se dá dělat. Pokud chceme uspět, musíme kromě ostatních porazit i je. K postupu nevede jen prvenství ve skupině, ale rovněž vítězství v baráži moravských lídrů,“ upřesnil klíč vedoucí k prvoligové účasti Vlachovský.