„Svůj osvědčený model přípravy jsem přizpůsobil tomuto družstvu. Uplynulý čas jsme věnovali vytrvalosti, síle a absolvovali mnoho koordinačních cvičení s míčem i bez něj. Nyní postupně přecházíme na rychlostně silové prvky, jako jsou práce noh a výbušná síla všech končetin,“ upřesnil program lodivod týmu Luboš Amberský.

První přátelský zápas sehrál mladý výběr Zlína včera v podvečer. Na úvod vyzval k měření sil mladší dorostence klubu. „Od příštího týdne začneme intenzivněji pracovat s míčem, přičemž první vážnější soupeř nás prověří ve středu, kdy doma od 18 hodin budeme hostit Trenčín. Nadcházející víkend jedeme do Malacek, kde budeme dělat sparingpartnera Salzbachu - nováčkovi bundesligy a sehrajeme utkání s Nitrou,“ vyjmenoval kouč nejbližší soupeře Zlína.

Třebaže ekonomické podmínky v klubu nejsou zrovna k vyskakování, alespoň domácí soustředění si nový trenér prosadil. „Od dvacátého srpna nás čeká společná herní příprava, kdy stihneme absolvovat čtyři zápasy - s Olomoucí, Gliwicemi a dvojzápas s Veselím nad Moravou. První zářijový víkend odehrajeme turnaj v Bánské Bystrici, což by pro nás měla být generálka na interligu,“ předpokládá Amberský.

Los mladého zlínského výběru, který v tomto ročníku chce především stabilizovat kádr a myslet na záchranu, je vražedný. Po premiéře v Písku jej dále čekají celky Bánské Bystrice, Slavie Praha a Veselí nad Moravou. „Těžké odhadovat sílu soupeřů, kteří v letním čase hodně posilovali. Start však máme více než ostrý. Jakýkoliv bodový zisk s těmito velmi kvalitními protivníky bude zlatý,“ přiznal slovenský trenér.

Třebaže v kádru oproti předchozím sezonám k výrazným změnám nedošlo, vedení se ještě snaží tým doplnit o dvě hráčky - brankářku a spojku. „Bude se jednat pouze o házenkářku uvolněnou z jiných konkurenčních klubů, jako je Olomouc. Ta by pak k nám šla na hostování. Základ družstva pro nový ročník ale již máme hotový. Pevně věřím, že do startu soutěže bude fit i Míša Budayová, která po sezoně absolvovala operaci kolene,“ dodal Luboš Amberský.