„Sice pořádající agentuře a českému svazu zajišťujeme jen haly a zázemí, každopádně jsme ale rádi, že vše potřebné pro tak významnou akci u nás najdou,“ konstatoval předseda zlínského klubu Pavel Sedláček.

V našem regionu jsou naplánovány zápasy dvou ze čtyř skupin, následně se zde odehrají boje týmů, které se nekvalifikují do finálových bojů nejlepší osmičky.

„Na rozdíl od posledního u nás pořádaného šampionátu budeme hostiteli české skupiny. Snad to naláká do haly Euronics co nejvíce fanoušků, kteří mají do haly vstup zdarma. Dají se očekávat kvalitní duely,“ je přesvědčen Sedláček.

Ještě větší radost měl z nominace trenéra národního týmu. Zlín se totiž se čtyřmi hráčkami stal největším „dodavatelem“ reprezentantek, z Otrokovic byla navíc povolána pivotka Sekulová. „Nominace takového počtu hráček je pro náš klub vyznamenáním a potvrzením skutečnosti, že pracujeme s mládeží minimálně dobře,“ skromně poznamenal předseda.

Reprezentační výběr Lubomíra Krejčíře se v základní skupině postupně utká s jedním z favoritů celého ME Dánskem, silným Rumunskem a nevyzpytatelným Portugalskem.

„Nechtít postoupit ze skupiny by bylo zbabělé. Jak dalece je to reálné, je nyní velmi těžké odhadnout i vzhledem k nedostatku přímé konfrontace s těmito týmy. V každém případě přinese ME spoustu kvalitních utkání důležitých pro růst výkonnosti našich hráček,“ podtrhuje hlavní cíl takovýchto akcí Krejčíř, jehož výběr stejně jako ostatní bude bydlet v hotelu Moskva.

„Za největší favority turnaje sice považuji severské týmy a Rusko, přesto věřím, že český výběr může překvapit a minimálně do finálových bojů se dostane,“ dodal zlínský předseda.

Český tým – brankářky: Zuzánková (Poruba), Kudláčková (Slavia), Nováková (Olomouc). Pivotky: Dufková (Zlín), Sekulová (Otrokovice). Křídla: Malá (Písek), Fryčáková (Olomouc), Novotná (Písek), Kamenářová (Zlín). Spojky: Pokorná (Slavia), Slováková (Zlín), Carbolová (Poruba), Jansová (Olomouc), Trumpešová (Bohunice), Nygrýnová (Zlín), Jačková (Slavia). Trenéři: Lubomír Krejčíř, Jan Slavík.

Program ME v hale Euronics

Čtvrtek: Rusko – Německo (12.30), Švédsko – Rakousko (14.30), Rumunsko – Partugalsko (16.30), Česko – Dánsko (19.15). Pátek: Rakousko – Rusko (13.00), Německo – Švédsko (15.00), Portugalsko – Dánsko (17.00), Česko – Rumunsko (19.00). Neděle: Rusko – Švédsko (13.00), Německo – Rakousko (15.00), Dánsko – Rumunsko (17.00), Česko – Portugalsko (19.00).