„Domácí byli perfektně připravení a chtěli nám naši vítěznou šňůru překazit. Vždy dokázali hrát až do posledního hodu. Soupeř byl kvalitní, ale měl i trochu štěstí. Byl to pěkný zápas, ale porážka je krutá,“ krčil rameny vedoucí lázeňského celku Vlastimil Červenka.

Zlínské ženy prohrály ve vlastní kuželně s nováčkovem z Chýnova 2:6, třebaže závěr dokázaly zdramatizovat. Porážka o 16 kuželek je ale hodně bolí. „Je krutá, protože jsme zápas otočily a dokonce i vedly. Nepodařila se nám však poslední dorážka. Soupeř byl k poražení, ale děláme velké chyby a holky zbytečně znervózněly,“ litovala vedoucí družstva Jaroslava Matějíčková.

Muži Valašského Meziříčí urvali doma s Náchodem druhé vítězství sezony (5:3). „Začátek nám trochu utekl. Mohli jsme vést 3:1, ale nakonec stejným rozdílem prohrávali. Až posledních patnáct hodů rozhodlo. Bylo to pořádné drama. Jsme rádi za výhru, štěstí se přiklonilo k nám. Už jsme ho potřebovali,“ oddechl si předseda valašskomeziříč ského oddílu Jaroslav Zajíček. Valaši se tak odpoutali z posledního místa tabulky.

Ženy Valašského Meziříčí si připsaly již třetí výhru sezony, když doma porazily taktéž Náchod (7:1). „Nějak super výkon to ale zrovna nebyl, holky měly nicméně celý zápas pod kontrolou. Nejlépe zahrály Šebková s Jandíkovou,“ řekl Zajíček.

(dan, mha)