BENÁTKY N. J. – FATRA EKOSOLAR ZLÍN 3:2 (-21, 18, 19, –23, 16)

Dvoutýdenní pauza se v první sadě daleko více projevila na Středočeších, kteří hodně chybovali v útoku. Ve druhé a třetí sadě si soupeři role prohodili a Středočeši skóre po dvou snadných sadách otočili.

„Ve druhém a třetím setu se nám absolutně nedařil servis, proto nám domácí utekli. Na rozdíl od nás navíc vyčapali míče v poli,“ viděl zlínský kapitán Tomáš Marek.

„V prvním setu jsme se rozehřáli. Potom jsme výrazně zlepšili obranu na síti i v poli a vybrané balony ukončili,“ pochvaloval si domácí nahrávač Pavel Řezníček.

Ani čtvrté dějství se pro Zlín nevyvíjelo dobře, zvláště poté, co si vyvrtnul kotník smečař Mračko zaskakující za nevýrazného Krbu. Na Mračkovo místo poslal trenér Roman Macek osmnáctiletého Bartoše, který svou úlohu na příjmu zvládl na jedničku, a Fatra srovnala. „Nakopl nás výkon rozhodčího, který nám dvakrát pískl neexistující teče,“ čertil se zlínský blokař Petr Sedláček.

Povzbuzení hosté si v tie-breaku rychle vybudovali náskok čtyř bodů, který si udrželi až do stavu 11:7. Fatra ještě vedla 13:10, pak však začala chybovat a zkrácenou sadu prohrála 16:18, poté co neproměnila první mečbol.

O nápravu se Zlín pokusí v sobotu, kdy hostí vedoucí České Budějovice.

Rozhodčí: Němeček, Labašta. Čas: 130 minut. Benátky: Řezníček, Němeček, Dittrich, Dlouhý, Steffan, Starý, libero Habada – Michálek, Kvasnička. Zlín: Zapletal, Kostoláni, Čechmánek, Krba, Tomáš, Sedláček, libero Obdržálek – Bartoš, Mračko, Přikryl, Janouch. Skyba.