Ve 20. kole Skupiny o postup do play off Berani zvítězili na ledě Mountfieldu Hradec Králové 5:2.

Žlutomodří podali na východě Čech dobrý výkon. V průběhu zápasu sice dvakrát prohrávali 0:1 a 1:2, ovšem ve třetí třetině třemi góly v síti Mrázka naklonili výhru na svoji stranu. V šestačtyřicáté minutě vstřelil jejich třetí branku Šišák, čtvrtou přidal v 51. minutě Klimek a o pátou trefu se postaral ranou do odkryté královéhradecké brány 43 sekund před koncem duelu opět Adam Klimek.

Ve 21. kole Zlín nebodoval. Ševci doma prohráli s Českými Budějovicemi 3:6.

Celek z Baťova města prohrával 0:3. Domácím se Lukášem Hešem ve 39. minutě podařilo korigovat stav na 2:3. O osudu střetnutí se rozhodlo na začátku třetí třetiny, kdy Jihočeši ve dvaačtyřicáté minutě upravili skóre na 2:5, šestý jejich gól přidal v 50. minutě Remeš. V osmapadesáté minutě Holba už jenom zmírnil zlínskou porážku.

V aktuální tabulce Skupiny o postup do play off je Zlín na 7. místě. Na postupovou pozici ztrácí čtyři body.

Tento týden je v extralize juniorů reprezentační přestávka. Další zápasy zlínský tým odehraje na domácím ledě. Ve čtvrtek 15. února Berani přivítají Přerov a v sobotu 17. února se utkají se Škodou Plzeň.

SKUPINA O POSTUP DO PLAY OFF:

20. kolo: MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ – BERANI ZLÍN 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)

Branky Zlína: Klimek 2, Jakub Čechmánek, Laciga, Šišák.

BERANI ZLÍN – MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:6 (0:2, 2:1, 1:3)

Branky Zlína: Holba 2, Lukáš Heš.

Zlín: Uherek (Šimšálek, Kowalczyk) – Zavřel, Šišák, Špaňhel, Nábělek, Lukaštík, Burián, Velikovský – Klimek, Pilát, Ramert, Pešák, Kaláč, Pražan, Holba, Vaculík, Jakub Čechmánek, Lukáš Heš, Laciga, Vašíčko, Urban. Trenér: Juraj Jurík.