Extraligoví volejbalisté Fatry pořádají na začátku září mezinárodní turnaj Zlín Cup 2007

Svěřenci kouče Romana Macka už mají za sebou i dva tréninkové zápasy proti Ostravě. V úterý ráno ji porazili 3:1, odpoledne se celky rozešly smírně 2:2, když Zlínští ztratili vedení 2:0 po prostřídání sestavy. Většinu střetnutí absolvoval na postu nahrávače Kamil Feňo, kterého klub získal v létě z Prešova. „Potřebujeme, aby se s týmem co nejrychleji sehrál. A s Ostravou už to bylo mnohem lepší než v Bojkovicích,“ viděl Macek, sám bývalý nahrávač.

Už tento víkend čeká jeho výběr regionální turnaj ve Starém Městě, kde se střetne se slovenskými celky Nové Mesto a Púchov a prvoligovými českými kluby. Další týden sehraje Zlín tréninkové utkání proti exotickému klubu z katarského Dubaje a dvojzápas v Púchově.

Poté se volejbalisté Fatry představí vlastním divákům na turnaji Zlín Cup 2007. Ve Sportovní hale Novesta se utká se slovenským mistrem z Nového Mesta, Opavou a třetím týmem rakouské nejvyšší soutěže Aich/Dob. Turnaj tentokrát začne ve čtvrtek 6. září a skončí o den později, v minulých letech se přitom hrál o víkendu. „Důvodem je termínová kolize s akcemi v hale. Nicméně se nám to letos zrovna hodí. Přípravu modelujeme s ohledem na úvod extraligy, kterou zahajujeme dvojzápasem ve čtvrtek a sobotu,“ podotkl zlínský kouč.

Ještě předtím se ale Fatra představí na turnaji v Opavě, kde změří síly s domácím celkem, Ostravou a polským Kdzierzynem. Nejvyšší soutěž odstartují zlínští volejbalisté ve čtvrtek 20. září domácím utkáním s Libercem, v sobotu pak zajíždějí do Příbrami. Jisté přitom je, že úvod sezony nestihne Dominik Mračko. Slovenský nahrávající smečař dává v létě přednost plážovému volejbalu a s Fatrou neprodloužil smlouvu. „Jsme v kontaktu s Mračkovým agentem, s jeho pokračováním u nás však příliš nepočítáme,“ přiznal Macek. Druhý beachvolejbalista mužstva Kolář by se měl k týmu připojit příští týden.