Druhý nejlepší tým nejvyšší soutěže se však na domácí výhru nad prvoligistou docela nadřel a před odvetou příští čtvrtek se musí mít na pozoru.

FATRA EKOSOLAR ZLÍN – VSC STARÉ MĚSTO 3:0 (20, 20, 28)

„Zlín potřebuje vyhrát alespoň set,“ upozornil hostující kouč Petr Karabec na pohárovou matematiku. „Kdybychom nezískali ve Starém Městě alespoň jeden set, bylo by to s námi špatné,“ naznačil jeho protějšek Roman Macek, že postup považuje za hotový.

První duel však byl poměrně vyrovnaný. „S výkonem jsem spokojený, kluci si zápas užili. Hráli pěkný volejbal,“ chválil své svěřence Karabec, který byl jediným střídajícím hráčem svého mužstva. Starému Městu kvůli tomu vypomáhal i zlínský blokař Navláčil.

Fatra vyhrála první dvě sady shodně 25:20 až zlepšenou hrou v koncovkách, ve třetí pak musela odvracet tři setboly, než svůj třetí mečbol proměnila. „Scházelo nám trochu více rozvahy a klidu. Udělali jsme spoustu zbytečných chyb,“ litoval Karabec koncovky třetího dějství.

Favorita srážel dolů mizerný servis, svými chybami daroval soupeři 20 bodů. Trenéra Romana Macka však trápilo něco jiného. „Podání nám optimálně nešlo. Hlavně mně ale vadily některé momenty v mezihře a taktice obrany,“ zmínil Macek, který neustále míchal sestavou. Poprvé v sezoně se tak objevili na hřišti ve stejný moment i slovenští krajánci Mračko s Kostolánim, který hrál na postu univerzála.

Rozhodčí: Dziacký, Grabosvký. Čas: 74 minut. Diváci: 100.

Zlín: Zapletal, Kostoláni, Čechmánek, Krba, Tomáš, Sedláček, libero Obdržálek – Přikryl, Mračko, Skyba, Janouch. Staré Město: Pospíšil, Pecháček, Svoboda, Erman, Kamler, Navláčil, libero Špalek – Karabec.