„Favoritem jsou domácí, jsou někde jinde. V naší situaci chceme uhrát co nejlepší výsledek a hlavně nezranit se před nejdůležitější fází sezony," hlásí před odjezdem do Zubří nový kouč Zlína Milan Buday.

Pod jeho vedením poslední celek nejvyšší soutěže uhrál před týdnem přijatelnou pětigólovou porážku. A to i bez svých největších opor.

„Bohužel Pernica s Indrákem nebudou ani nyní. Navíc se přidaly další problémy a virózy. O sestavě se rozhodne až v den zápasu," krčí rameny Buday.

A taktika pro utkání? „Nic nového. Jedeme s tím samým jako na Duklu – sbírat herní minuty a vytěžit co nejvíce pro přípravu," pousmál se trenér, jemuž do karet nehrály ani podmínky přípravy.

„Vzhledem ke komerčním akcím jsme nemohli pořádně trénovat, neměli jsme jedinou jednotku na souhru. A tak ve středu jsme boxovali a naším trumfem se asi stanou páteční jóga a večerní teambulding v hotelu Baltaci," dodal Buday.

Domácí Zubří si nic jiného než vítězství nepřipouští. Aby si reálně před závěrečným kolem udrželo naději na celkové druhé místo, musí bodovat.

„Každé derby je ošemetné a je jedno, jak velký bodový rozdíl mezi celky je. Já však klukům věřím. A pokud k utkání přistoupí zodpovědně, měli bychom vyhrát. Hlavně nic nepodcenit," nabádá své svěřence zuberský kouč Andrej Titkov, jenž by měl mít na rozdíl od protivníka k dispozici kompletní kádr.

Cílem pro závěr základní části je přitom vyhrát oba domácí duely. Pokud se tak stane, mají Zubřané jistotu minimálně třetího místa. Aby skončili druzí, musí spoléhat na zaváhání Hranic, se kterými mají horší vzájemnou bilanci.

„Poslední zápas s Plzní bude malou generálkou na play-off. Škoda jen, že je tam pak přestávka. I tak ale očekávám kvalitní zápas," dodal Titkov.