„O to větší máme radost z výhry," svěřil se hlavní kouč a předseda klubu Jaroslav Kotala.

„Výsledkově je to pro nás vůbec nejpřekvapivější výhra v sezoně. Samotná výhra ale až tak šokující není za předpokladu, že jsme dodrželi taktiku," poznamenal Kotala.

A tu jeho svěřenci plnili. „Navázali jsme na výkon proti Spartě na sto jedna procent. V prvním poločase jsme předvedli výbornou obranu, ze které pramenila spousta jednoduchých košů," poukázal Kotala na procentuální úspěšnost dvoubodových košů, která se vyšplhala až na 71 procent.

„To je fantastické číslo. Pramenilo to z rychlého přečíslení. Kdybychom se měli trápit v postupném útoku, tolik bodů bychom zřejmě nedali. Body souvisí také se zlepšenou obranou," vysvětlil šéf klubu.

Plzeň však podle kouče nepředvedla ani svůj standardní výkon. „Byli trochu vlažnější. Ale ve druhém poločase se obraz hry změnil. V první půli jsme je udrželi na 36 bodech, ve druhé nám dali přes padesát. Ale neřekl bych, že se zlepšili. Předvedli, na co aktuálně mají. Spíše jsme polevili a v posledních pěti minutách dohrávala lavička. V poločase jsme jinak měli zápas plně pod kontrolou," pochvaloval si Kotala.

Zlín je aktuálně s 24 body sedmý a po dvou jasných výhrách v psychické pohodě. V posledním zápase roku jede Zlín k lídrovi soutěže do Hradce Králové, kde však může jen překvapit. „Ze tří zápasů se nám již podařilo urvat dva, takže se závěrem roku jsem maximálně spokojený," mnul si ruce Kotala. 

ZLÍN – PLZEŇ 102:86 (34:23 64:36 84:60)

Nejvíce bodů: Chwaszcz 28, Medek 20, Šušák 16, Zumer 14, Krutílek 9, Hanáček 8, Vanák 5, Da Silva 2. Body hosté: Bauer 20, Kovanda 16, Bortel 14.

Trojky: 31/15 – 25/10; TH: 10/5 – 19/12; chyby: 20 – 13; doskoky: 33 – 25.