„Jsme spokojení. Nějak takhle jsme to chtěli. Dokázali jsme si, že se s nimi dá hrát,“ pochvaloval si Kotala.

„Jen škoda, že se nám nepodařilo dotáhnout první zápas venku. Kdybychom šli v některý moment do vedení, zápas by se v jejich hlavách lámal,“ myslí si zlínský stratég.

V nadstavbové části inkasoval Zlín od svého čtvrtfinálového soupeře ve dvou zápasech 89 a 101 bodů, nyní za první poločas v prvním zápase 78 a doma dokonce ještě o tři body méně.

„To je naše super vizitka. Zapracovali jsme na obraně, zafungovala nám. Postupně se ale dostavila únava a v obraně vznikaly díry a ve druhém poločase jsme udělali pár hloupých chyb. V prvním zápase se proto konečný výsledek trochu navýšil,“ vysvětloval Kotala porážku 62:75.

Doma však jeho tým zabral a po výhře 83:78 vyrovnal sérii.

„Potěšilo mě nasazení kluků. Do hlavy jsme si nastavili mód play-off. Doma jsme chtěli navázat na výkon z prvního zápasu, což se nám i podařilo. Od začátku jsme diktovali tempo, vyšel nám vstup do třetí čtvrtiny, kdy jsme nasázeli devět bodů za minutu a půl. Vedli jsme už o sedmnáct bodů, soupeř však ztrátu stáhl. Šli jsme do rizika, hráli ve velmi úzké rotaci hráčů v sedmi lidech a bylo potřeba síly pošetřit. Ale to, že jsme ušetřili síly hráčů do závěru, nakonec rozhodlo,“ zmínil Kotala Krutílka, Davida Nehodu či především Michala Ihringa, který nasázel 27 bodů.

„Jeho musím speciálně pochválit. Celou dobu řídil hru, rozehrával,“ pochvaloval si Kotala. (dan)