Od pátku do neděle bylo ve sportovní hale na Štěrkovišti sehráno 28 zápasů za účasti osmi družstev z tuzemska a Slovenska. O konečném pořadí na prvních pěti místech nakonec rozhodla děvčata z Otrokovic, která v závěrečném utkání deklasovala do té doby vedoucí Bánovce. Díky tomu se na první místo vyhouplo družstvo Zlína, druhý skončil díky lepšímu rozdílu skóre Sokol Písek a pohár za třetí místo patřil Porubě.

Zlínský 25členný výběr bez Růčkové s Pažourkovou vedený asistentem trenéra Milanem Budayem (kouč Poloz sledoval utkání turnaje v Hodoníně - pozn. red.), poslal do hry hráčky interligy jen do tří pátečních duelů. Zbytek absolvoval kádr juniorky doplněn o hráčky širšího kádru prvního celku. „Z celkového prvenství určitě máme radost, je to příjemné překvapení. Čekal jsem totiž větší suverenitu od silného Písku a Bánovců. Vlastně všichni kromě nás a Otrokovic nastoupili v nejsilnějším složení,“ poznamenal Buday. „Odehraná utkání byla hlavně pro mladší děvčata skvělou školou házené a současně pro všechny velmi kvalitní herní přípravou na prvoligovou soutěž juniorek,“ přiznal kouč, jehož prvoligový tým nastoupí v sobotu od 12.30 hodin doma proti Plzni.

Trenér Jiskry Jiří Závodník byl výkonem svých svěřenkyň potěšen, zejména po nečekaných vítězstvích nad silnějšími Pískem, Porubou a Bánovcemi. „Nečekal jsem, že je všechny porazíme. Holky ale příkladně bránily, hrály ve vysokém nasazení a bojovaly až do konce. Škoda, že jsme úvodní dva páteční duely nemohli kvůli pracovním povinnostem nejzkušenějších hráček nastoupit v silnějším složení. S Libercem jsme pak nemuseli prohrát a Zlínu bychom určitě více vzdorovali,“ je přesvědčen kouč, který se musel vyrovnat s absencí trojice házenkářek - brankářkou Vitáskovou a hráčkami Manclovou a Poláchovou. „O medaili jsme se připravili sami, když jsme nečekaně vyhořeli proti Velkému Meziříčí,“ dodal Závodník, který již chystá své svěřenkyně na nedělní úvodní duel sezony proti Mostu.

Výsledky Zlína: Zlín - Poruba 29:20, - Otrokovice 27:15, - Písek 35:27, - Bánovce 18:32, - Vel. Meziříčí 24:17, - Senica 26:31, - Liberec 29:18.

Výsledky Jiskry: Otrokovice - Liberec 12:24, - Písek 22:19, - Senica 32:27, - Bánovce 33:25, - Poruba 22:20, - Velké Meziříčí 25:29, - Zlín 15:27

Celkové pořadí: 1. Zlín, 2. Písek, 3. Poruba, 4. Otrokovice, 5. Bánovce, 6. Senica, 7. Liberec, 8. Velké Meziříčí.