„Favorit je jasný, my můžeme jen překvapit. Na druhou stranu na holkách vidím odhodlání, přičemž jsme tým, který sice kvalitnější celky nemůže pravidelně porážet, ale občas porazit určitě ano. A zvláště v domácím prostředí,“ je přesvědčen nový zlínský trenér Dušan Poloz.

Škrt v jeho ambiciózních v plánech mu i týmu jistě udělala poslední nečekaně vysoká porážka na palubovce pražské Slavie. (24:38). „V první půli jsme podali katastrofální výkon. Jestliže v úvodním duelu proti Trenčínu nám vyšlo, na co jsme sáhli, náš nedělní výkon byl noční můrou. Nedařilo se nám vůbec nic, třebaže jsme vyzkoušeli snad všechny varianty herních systémů,“ vrátil se k poslední nadílce Poloz, který proto v týdnu pracoval zejména na zlepšení psychického rozpoložení hráček. „Kromě půlhodiny bezprostředně po zápase jsme vše ještě rozebírali během pondělí. A kde byl podle všeho zakopaný pes? V sebedůvěře, která byla na Slavii na bodu mrazu,“ doplni.

Mladý tým, který společně prakticky hraje již třetí sezonu a navíc byl vhodně doplněn (Vyhlídalová, Salčáková) je dnes rozhodnutý udělat pro zisk bodů maximum. Navíc se Šaľou odehrál více než rovnocenné utkání v létě na přípravném turnaji v Olomouci (28:29). „Většinu času jsme byli ve vedení. Nechybělo moc, a my vyhráli nejen zápas, ale i ruku v ruce celý turnaj,“ připomněl kouč, podle kterého nebude snadné podobný průběh zopakovat. „Ze Šaľy mám obrovský respekt. Soupeř nastoupí v nejsilnějším složení, tedy s předními evropskými hráčkami, jako jsou Dubajová a Tóthová, ale i velmi nebezpečnými Popluhárovou, Ćamajovou, Némethovou nebo Trochtovou,“ upozornil Poloz.

„Soupeřova hra je založená na hře spojek. Musíme tedy tomu přizpůsobit obranu, aby z těchto pozic minimálně skóroval. Pokud se nám podaří splnit dílčí zápasové cíle, máme reálnou šanci na úspěch,“ věří.

Jeho tým by až na dlouhodobě zraněnou Jalůvkovou měl být kompletní. „Budeme hrát svou hru s maximálním nasazení. A jestli budou nějaké změny v sestavě? Už před Slávií jsem nad tím uvažoval, ale zvítězilo u mě známé pravidlo, že vítězná sestava se nemění. Nyní ale nad tím vážně uvažuji. Mimo jiné si brankářka Dedrlová svým výkonem ve druhé půli v Praze řekla o místo v sestavě. V týdnu však bojovalo s virózou, tak uvidíme,“ pokrčil smířlivě rameny Dušan Poloz.

Program 3. kola interligy – sobota: Zlín – Šaľa (18), Veselí n. M. – Michalovce, Písek – Jindř. Hradec, ŠKP Bratislava – Olomouc, Trenčín – Slavia. Předehráno: Inter Bratislava – Partizánske 25:19.