Pouze čtvrthodiny na lídra nestačilo, házenkářky Zlína pohrály

Zlín /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Podruhé lídra nesesadily. Zlínským interligovým házenkářkám se v sobotním 19. kole nepovedl zopakovat kousek z minulého týdne, kdy porazily tehdy vedoucí Michalovce.

12.2.2012 2

Šala vs. ZlínFoto: Milan Pospiš

Na palubovce Šaľy ale svěřenkyně trenéra Aleše Kořínka vzdorovaly lídru pouze čtvrthodinu. V tabulce přesto drží šesté místo, ovšem v boji o play off vyhráno zdaleka nemají.

ŠAĽA – ZLÍN 28:23 (16:11)

Především zásluhou střelecky disponované Poznarové vedl Zlín třináct minut až o dvě branky. Poté se ale rozchytala brankářka Grandtnerová a domácí góly z brejků zvrátily průběh zápasu.

„Bohužel jsme vyprodukovaly velké množství technických chyb, které protivník nekompromisně trestal. Navíc snad všechny odražené míče skončily v rukou domácích,“ posteskla si vedoucí zlínského celku Stanislava Botlíková.

Když deset minut po obrátce hráčky hostí prohrávaly již 14:23, nebylo v jejich silách už průběh zvrátit. Pospíšilová s Poznarovou se v samém závěru alespoň postaraly o zmírnění porážky.

„Zdravotní stav našich spojek nebyl ideální. Přesto holky bojovaly do konce a nebýt ještě několika zahozených šancí v závěru, mohl být výsledek pro nás ještě příznivější. Soupeř byl ale lepší, především ve střelbě v první půli,“ vypozorovala Botlíková.

„Základem úspěchu byla výborná hra obran v čele s gólmankou Grandtnerovou. Především na přelomu poločasů totiž dokázaly eliminovat údernost soupeřových spojek,“ zhodnotil duel kouč Šaľy Michal Lukačín.

I přes porážku však ve Zlíně nepropadají panice a stále věří, že se jim podaří postoupit do play off, třebaže náskok ze začátku roku je tu tam.

„Důležitá porce zápasů s českými celky, přímými konkurenty právě přichází. S většinou hrajeme v domácím prostředí, proto věří, že se mezi nejlepší čtyřku probojujeme,“ dodala vedoucí zlínského celku.

Zlín: Dederlová, Vyhlídalová – Růčková 2, Sobieská, M. Salčáková, Poznarová 7/4, Talašová 2, Brzósková, Šviráková 4, Hradilová, Budayová 2, Pospíšilová 3, Cedidlová, Marčíková Z. 1, Štěrbová 2.

Nejvíce branek Šaľy: Trochtová 5, Porubská 5, Szarková 5/1. Rozhodčí: Volentics a Záhradník. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 3:4, ČK: 45. Štěrbová (Zlín). Diváků: 600. Sled: 7:5, 9:7, 12:7, 21:13, 23:14, 27:18.

DALŠÍ VÝSLEDKY 19. kola: Veselí n. M. – Nitra-Sereď 37:28 (17:12), Olomouc – Partizánske 20:20 (11:10), Michalovce – Poruba 35:34 (18:11), Jindřichův Hradec – Slavia 22:31 (10:13). Předehráno: Most – Písek 28:35.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Zlámala mlha nepřekvapila. Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani. A jako jediného přímého aktéra utkání jej nepřekvapila ani hustá mlha, kvůli které se zápas málem nedohrál.

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.