PROTON ZLÍN – BA SPARTA 68:94 (33:51)

„Sparta byla jednoznačně lepší a vyhrála zaslouženě. Na všech postech disponovala větší kvalitou, které jsme mohli čelit jenom zvýšenou bojovností. To však nestačilo. Herně se nám tolik nevedlo a zejména střelecky jsme se hodně trápili," bilancoval trenér zlínských basketbalistů Jaroslav Kotala.

Platilo to hlavně o střelbě z tříbodové vzdálenosti. V té měli Pražané výrazně navrch. „My jsme se naopak ve druhé půli střelecky zasekli a netrefili jsme spoustu jednoznačných košů. I proto jsme se Spartě nedokázali přiblížit na méně než deset bodů," připomněl Kotala, že Proton tahal za kratší konec od samotného začátku.

Výsledkově zvládli domácí pouze první čtvrtinu, po níž prohrávali o čtyři body. Pak se do toho tabulkový lídr ale rázně opřel a vytvořil si dostatečný náskok.

„Při větší rotaci hráčů z lavičky nás Sparta přehrávala. Pouze v jednom složení jsme dokázali odehrát rovnocennou partii i proti urostlejším a fyzicky vyspělejším hráčům soupeře," vypozoroval zlínský kouč.

A když Proton zaostával také při doskakování pod oběma koši, neměl na rozjeté Pražany žádnou protizbraň.

„Zatímco my jsme oproti jarnímu semifinále o tři klíčové postavy přišli, kádr Sparty zůstal stejný. Konečný rozdíl ve skóre odpovídá realitě. Letos jsou naše možnosti o něco skromnější," podíval se pravdě do očí Kotala.

O to víc se teď musí Proton zaměřit na příští domácí utkání hrané už tuto neděli proti Hradci Králové, aktuálně druhému týmu tabulky.

„Čeká nás zhruba stejně těžký soupeř jako Sparta a podle toho se musíme na zápas také připravit a dobře potrénovat. Pokud chceme reálně pomýšlet na účast v play off, neměli bychom před vlastními diváky prohrát dvakrát po sobě. To bychom si zadělali na problém," přiznává zlínský kouč.

Jeho týmu totiž patří až devátá příčka a navíc v posledním kole tohoto kalendářního roku zajíždí do Liberce, kde s velkou pravděpodobností nastoupí ve velmi improvizované a omlazené sestavě. „Mnohem reálnější je pro nás získat body doma proti Hradci než v Liberci. Nedělní zápas tak bude hodně důležitý," uvědomuje si Kotala.

Body Zlína: Šušák 17, Pospíšil 10, Medek 10, Harčár 8, Andres 8, Nehoda 8, Da Silva 4, Chwaszcz 3. Nejvíc bodů Sparty: Novotný 20, Žampach 20, Jiráň 17, Halada 11.Trojky: 24/7 – 21/10, TH: 17/9 – 18/14, fauly: 23 – 20.