„Kluci nám udělali velkou radost. Měl jsem trošku obavy z toho, že nemusí unést tíhu favoritů a po vynikajících výsledcích v prvním kole ligy zbytečně klopýtnou. Místo toho dokázali, že se stávají zkušenými vyzrálými hráči a vědí, že v každém zápase se musí bojovat bez ohledu na to, jak jsou umístěni v celkovém žebříčku,“ konstatoval Milan Chovančík.

Sází přitom na udržení trenérské disciplíny a herní pohody, do které se vlastní pílí dostali. „Pak se můžeme těšit na další medailový přírůstek. Mirek s Ludvíkem si také aktuálně drží pozici náhradníků na mistrovství světa a stále je i možnost, že nemusejí být „jen“ druhým nejlepším týmem Česka a své rivaly mohou přeskočit,“ je optimista zlínský trenér.

Tou nejlepší přípravou jim má být již příští týden účast na úvodním turnaji světového poháru, který hostí německý Ailengen. „Střety s předními evropskými týmy budou bezesporu velmi dramatické a ukážou nám, jak jsme na tom v aktuálním porovnání se světovou elitou,“ očekává zkušenější ze zlínské dvojice Ludvík Písek.

Další kolo světového poháru je poté na programu 27. dubna opět v Německu. „Série vrcholových soutěží bude zakončena startem ve třetím kole extraligy, které pořádá náš oddíl TJ Sokol Zlín-Prštné v sobotu 4. května v Želechovicích,“ láká trenér Chovančík. (mb)

Průběžné pořadí: 1. SC Svitávka I 31 bodů (skóre 70:38), 2. Sokol Zlín-Prštné 25 (48:35), 3. MO Svitávka 1 16 (44:43), 4. Favorit Brno I 16 (35:38), 5. Favorit Brno III 15 (50:47), 6. SC Svitávka II 11 (49:65), 7. Šitbořice 7 (33:63).