„Stříbrní hoši prošli celým turnajem bez jediného výsledkového zaváhání a herně jim žádné družstvo nedělalo sebemenší problém,“ pochválil své úspěšné svěřence trenér zlínské mládeže v kolové Milan Chovančík.

„V posledním utkání proti favorizované Svitávce podali výborný výkon, ale nedokázali se prosadit střelecky a zahodili několik tutovek. Jeden gól chyběl k úspěchu,“ posteskl si jinak spokojený trenér.

„Ač se to může zdát jako neúspěch, já stříbrnou medaili a čtvrté místo v kategorii do 23 let hodnotím pozitivně. Jsem přesvědčen, že příští sezona již bude mistrovská!“

Odrazem kvalitní práce s mládeží je pro TJ Sokol Zlín--Prštné přidělení evropského šampionátu v kolové hráčů do 23 let, který bude hostit 22. září v městské hale Zelené. Šampionát proběhne za účasti nejlepších týmů z Německa, Rakouska, Švýcarska, Francie, Maďarska, Lucemburska a Česka.

„Je skvělé, že reprezentační barvy bude na šampionátu hájit i naše dvojice Miroslav Gottfried a Radek Adam,“ dodal pyšně Chovančík.

Konečné pořadí: 1. SC Svitávka 1 15 bodů (skóre: 43:12), 2. Sokol Zlín-Prštné 1 12 (27:7), 3. Sokol Šitbořice 7 (22:27), 4. Sokol Zlín-Prštné 2 6 (9:20), 5. Favorit Brno 4 (17:24),6. Přerov 0 (10:38).