Zlínská kolová na bedně
a také sestupových příčkách

Zlín – První tým zlínské kolové ve složení Jan Krejčí – Martin Struhař se v polovině extraligové soutěže posunul na medailovou příčku. Rozhodly o tom výsledky 2. turnajového kola v Nezamyslicích, kde se naopak moc nevedlo druhému výběru z Baťova města (Marek Uhrovič – Ludvík Písek), jenž vybojoval jen čtyři body a průběžně je předposlední.

19.4.2015

Kolová Zlín. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Karásek

„Turnaj se hrál na velmi těžkém hřišti. Pro hráče zvyklé hrát na parketách byl totiž přechod na zdejší gumový povrch velmi náročný. Kolo se chová odlišně. Není zde prokluzování, na které je většina hráčů zvyklá. To má dopad jak na herní techniku, tak především na výrazně vyšší nároky na fyzičku," poznamenal zlínský trenér Ladislav Navrátil.

Výborně se s tímto popasoval zejména první tým Struhař – Krejčí, který nejenže obhájil třetí příčku z minulého kola, ale i navýšil náskok na svého přímého konkurenta z Plzně na pět bodů.

„Porazil je pouze náš druhý tým a dále bronzoví z MS TJ Favorit Brno 1. S dalším favorizovaným týmem SC Svitávka 1 jsme sice sahali po plném bodovém zisku, ale nakonec zápas skončil remízou (5:5)," posteskl si Navrátil.

Zlínu se trochu komplikuje situace u druhého týmu. Po operaci útočníka Jiřího Landta, který již začal znovu trénovat, nastoupil do prvního kola extraligy po boku Ludvíka Píska Mirek Gottfried a do druhého Marek Uhrovič.

„Se ziskem tří a následně čtyř bodů nyní držíme šestou příčku a kluci budou muset pořádně zašlápnout, abychom nesetrvávali v sestupovém ohrožení," nabádá Navrátil.

Další kolo nejvyšší soutěže v kolové je na programu v sobotu 25. dubna v Želechovicích nad Dřevnicí.

Průběžné pořadí extraligy po 2 turnajových kolech: 1. Favorit Brno 1 32 bodů, 2. SC Svitávka 1 25, 3. Sokol Zlín-Prštné 1 22, 4. Start Plzeň 1: 17, 5. Nezamyslice 1 14, 6. Sokol Zlín-Prštné 2 7, 7. Favorit Brno 2 2.

Autor: Martin Břenek

19.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
Jan Hemza.

Expert podle soudu uvedl úmyslně nepravdu v posudku

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

V neděli na hokejové Berany v 15 hodin, pak na Fastav. A za polovinu!

Dohoda pro fanouška. Nadcházející termínový nedělní střet nejsledovanějších sportů v regionu, kdy ve stejný čas od 17 hodin byl naplánován jak extraligový hokejový duel Beranů s Libercem, tak prvoligový zápas fotbalových ševců s Mladou Boleslaví, má happyend.

Policejní odstřelovači v akci

Státní veterinární správa (SVS) s Ministerstvem zemědělství (MZe) dnes v Holešově proškolila na dvě desítky policejních odstřelovačů o problematice afrického moru prasat.

Kdo bude stotisícím divákem Městského divadla ve Zlíně?

Stotisícího diváka 72. sezony očekává v pátek Městské divadlo Zlín.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.