Na betonových dvorcích v Queens ani letos nebude třicetiletá hráčka chybět. Na konci srpna se na US Open představí jak v deblu, tak singlu.

Účast ve čtyřhře měla díky žebříčkovému postavení jistou, naopak start ve dvouhře si zajistila díky postupu do čtvrtfinále na červencovém turnaji ITF v Olomouci. Na něm navíc společně s Petrou Cetkovskou triumfovala ve čtyřhře, kterou vyhrála i loni.

V čem je US Open pro vás tak výjimečné?

Třeba když to srovnám s Wimbledonem, tak ten je takový tradiční. Všechno tam má svůj řád, jsou jasná pravidla. Má i komornější atmosféru. To diváci na US Open jsou rozmanití a o hodně kreativnější, zápasy pořádně prožívají.

V Olomouci jste hrála po boku Petry Cetkovské. Jak to bude na US Open?

Bohužel s ní nemůžu hrát. Petra není tak vysoko v žebříčku deblu, takže partnerku musím změnit. Domluvila jsem se s Američankou Davi. Znám ji, měly bychom si rozumět.

Kvalifikovala jste se i do dvouhry. Tam ale na rozdíl od deblu absolvujete kvalifikaci. Věříte si?

Bude to hodně náročné, to je mi úplně jasné. Ale nemám vůbec co ztratit. Prostě půjdu na kurt s tím, že odevzdám absolutní maximum. Když se to nepovede, tak se nic neděje. Pokud budu vědět, že jsem předvedla to, na co mám, tak budu odjíždět spokojená.

Na pořádný výsledek v Queens ale stále čekáte…

Jak se to vezme. Podařilo se mi tam několikrát kvalifikovat. To není vůbec špatné. Já si ale US Open hlavně užívám, je to jedinečné místo pro tenis. Je vidět, že se hraje v New Yorku, je to kouzelné velkoměsto.

V říjnu oslavíte už 31. narozeniny. Myslíte, že to pro vás může být možná poslední US Open?

To rozhodně ne, cítím se stále mladá. Samozřejmě důležitý je zdravotní stav. Pokud budu stále v pohodě, tak budu hrát tenis. Myslím, že klidně tři čtyři roky ještě zvládnu.

Svůj letošní první titul jste získala až v červenci v Olomouci. Nepřišlo to trochu pozdě?

To zase ne. Samozřejmě bych byla ráda, kdybych vyhrávala každý týden, ale to bohužel není reálné. Beru to, jak to je. Vždycky se snažím hrát naplno. Že to někdy nevyjde podle představ, to se nedá nic dělat. Uvidíme, jak si povedu na US Open.

Podle představ to málem nebylo ani v Olomouci. Moc nechybělo a vypadla jste v deblu v prvním kole.

Zápas s párem Lekajová – Tarasová byl těžký, hrál se supertiebreak. Ale já čekala, že to nebude lehké. Byl to první zápas, nebyly jsme s Petrou ještě pořádně sehrané. Pak se to zlepšovalo a nakonec se nám podařilo vyhrát. Já ale věřila, že to zvládneme, do Olomouce jsem jela sebevědomá.

MARTIN VRBAS