„Na Arnošta Pokorného dnes nikdo neměl. A protože Kuba Mašek svou jízdu nezvládl, hozenou rukavici jsem chytil. Druhé místo je v mé současné formě stejně cenné jako vítězství," rozplýval se 31letý člen Sokola Zlín-Prštné a trojnásobný mistr v krasojízdě.

Zlínská kolová již před sobotním finálovým večerem měla jistotu druhé medaile za posledních dvacet let, neboť mezi kvarteto nejlepších se probojovaly hned dva výběry. Třebaže oba v semifinále sahaly po postupu do boje o titul, závěry nakonec nezvládly.

„Škoda, ve čtyřmetrových úderech jsme ale byli o gól smutnější," zalitoval Písek, jenž se 17letým parťákem měl na lopatkách Svitávku.

Také druhá dvojice Zlín 1 Martin Struhař a Jan Krejčí sahala po překvapení proti suverénu základní části Favoritu Brno.

„Bohužel o rozhodující rozstřel nás připravil gól ze samého závěru druhého duelu. Konečná remíza Jihomoravanům stačila," klopil zklamaně oči Martin Struhař, který naposledy před čtyřmi lety vybojoval právě s Ludvíkem Pískem bronzovou medaili.

Také bratrovražedný souboj zlínských týmů o třetí místo rozhodla jediná branka, která přisoudila bronz dvojici Písek – Miroslav Gottfried. První zápas vyhrála 2:1, ve druhém remizovala 1:1.

„V hodně prestižním souboji soupeř využil našich chyb, bohužel nám se nedařilo dávat branky. Je to škoda, kluky v tréninku porážíme častěji, tentokrát ale byli šťastnější oni. Ani tato prohra ale naše přátelství nenaruší," smál se gólman Struhař.

„Normálně se pořád bavíme, ale před souboji o bronz jsme se raději míjeli," smál se benjamínek finálových bojů, teprve 17letý Gottfried, který v týmu Zlín 2 pouze zaskakoval za zraněného útočníka Jiřího Landta.

„Byla to ohromná zkušenost se sladkým koncem v podobě medaile, skvělé! Strašně rád bych extraligu dál hrál, ale to není o mém rozhodnutí. Každopádně to byla skvělá příprava na nadcházející evropský šampionát dorostu, který mě nyní s parťákem Radkem Adamem čeká. Doufám, že i zde vybojujeme medaili," zasnil se hbitý útočník, jenž má nemalé cíle a sny.

„Rád bych se někdy probojoval až na mistrovství světa a po vzoru dvacetinásobných šampionů bratří Pospíšilů vybojoval alespoň jeden titul," dodal s úsměvem Gottfried.

VÝSLEDKY – krasojízda mužů: 1. Pokorný 160,59, 2. Písek 139,2, 3. Mašek 115,69.

Kolová – semifinále: Zlín 1 (Krejčí, Struhař) – Favorit Brno 3:5 a 5:5, Zlín 2 (Písek, Gottfried) – SC Svitáka 3:2 a 4:6, na pen. 1:2.

O třetí místo: Zlín 1 – Zlín 2 1:2 a 1:1, finále: Favorit – Svitávka 5:3 a 6:4.