„Bohužel mi vůbec nevyšla, byla jsem z toho hodně zklamaná. Hlavně po jízdě super-G, která byla opravdu špatná, pak už se mi ve slalomu bojovalo těžko," přiznala Klára Křížová.

Nedělní super-G pak dokončila na 22. místě, když ji od 10. místa dělilo pouhých 51 setin. „Bylo to vysněné umístění. Jde vidět, že závod byl opravdu hodně vyrovnaný a sebemenší chyba stála dobré umístění. Nedá se nic dělat, já mám většinou na začátku sezony pomalejší rozjezdy," přiznala 23letá lyžařka.

Je reálné pravidelně bodovat v první desítce?

Super kombinace bude těžší, protože slalom není mojí silnou stránkou, ale vše záleží na tom, jak se mi podaří první jízda a tou je super-G. Ráda bych se umístila do 15. místa.

Body ze Světového poháru si již letos můžete vyjet účast na OH v Soči. Je to reálné, nebo spíše přání?

Kdyby cíle nebyly reálné, tak si je nedávám. Nebude to jednoduché, ale udělám pro to vše, aby se umístění do 10. místa opakovalo co nejčastěji. Svůj letošní první Světový pohár pojedu v St. Moritz a moc se na to těším. Sama se cítím po letní přípravě v dobré kondici a věřím, že na první třicítku letos mám a taky ji dám. (Úsměv.)

Jak se vám vyplácí a pochvalujete si přípravu s francouzským tý­mem?

Je to jedna z mých nejlepších voleb tréninku. Nemůžu si vůbec na nic stěžovat. Vzali mě do týmu, jako kdybych byla jedna z nich, a vždycky je lepší se na tréninku s někým porovnávat.

Celé září jste strávila v Argentině, kde jste se připravovala na sezonu na soustředění. Splnilo účel?

Argentina byla úžasná. Jsem velice vděčná mým sponzorům, že se podařilo sehnat peníze a mohla jsem na toto soustředění odjet. Z toho, co jsme tam natrénovali, budu čerpat celou zimu, velice mi to pomohlo.

Ze svého hotelu jste prý měla výhled na zátoku Tichého oceánu. Chtělo se vám vůbec odjíždět?

Výhled byl krásný, ale byla jsem tam téměř měsíc v kuse, takže se i odjet domů chtělo. (Úsměv.) Ale byl to nádherný zážitek, každé ráno přijít před hotel a vidět východ slunce v takových barvách. Neuvěřitelné.

Proč jste si vybrala právě tuto lokalitu?

V Argentině jsem byla vůbec prvně a byla jsem tam opět s francouzským týmem. Jelikož jezdím rychlostní disciplíny, které se v Evropě přes léto trénují velmi těžko, tak proto byla zvolena Argentina. Většina týmů přes léto odlétá buď do Jižní Ameriky, nebo na Nový Zéland.

Berete tato exotická soustředění i jako poznávání?

Vždy si moc vážím, když se můžu díky lyžování dostat do zemí, kde bych se asi normálně jen tak jednoduše nepodívala. I proto se snažím užít si to i jinak než jen tréninkově, ale letos nám moc nepřálo počasí na výlety, vždy, když jsme měli volný den a chtěli vyrazit na výlet, tak buď pršelo, nebo moc foukalo. Nic z toho letos nebylo.

Jak vypadal váš trénink? Čemu jste se věnovala?

Trénink jsme měli zaměřený hlavně na obří slalom a super-G, ale podařilo se nám trénovat i slalom a v rámci možností sjezd.

Vedoucí reprezentace žen se stala i tvá maminka Olga. Jak jsi tuto novinu přivítala?

Mamka se sice stala vedoucí reprezentace žen, ale pro mě se nic nezměnilo, je tam spís jako člověk, který se stará o koordinaci nás závodnic, ale je pravda, že se ke mně aspoň všechny potřebné informace dostanou včas.