Na jednoznačně nejrychlejším povrchu v České republice se ve výborné formě předvedl Rostislav Navrátil. Osobní rekordy na 100 i 200 metrů potáhl podle svých trenérů minimálně o dvě třídy výš. Ještě lepšího výsledku dosáhl na stometrové trati Josef Švondrk, jenž doběhl druhý. Na čtyřstovce skončil na bodech ještě Michal Dědek, na trati 1500 metrů jej napodobil zase Libor Trtek, jenž týmu přispěl i ve vytrvalostním závodě na 10 kilometrů.

Mezi překážkáři si úspěšný počin připsal zejména Ondrej Ďurjak, vítěz závodu na 400 metrů. Ale činili se i další jeho oddíloví kolegové. Zejména pak štafeta na 4×100 metrů, která se ve složení Filák, Navrátil, Polách, Švondrk dočkala rovněž vítězství. Adam Pašiak se blýskl druhým místem ve skoku o tyči stejně jako David Machálek v trojskoku. Poslední cenný výsledek předvedl mezi muži stříbrný Zdeno Medera v chodeckém závodě na 20 kilometrů.

V ženách byl výčet úspěchů ještě pestřejší. Na čtyřstovce překážek zazářila vítězná Patricia Štefánková, Michaela Palová skončila dvakrát čtvrtá. Více se ale vedlo zlínským ženám v technických disciplínách. Barbora Lacigová ovládla trojskok, Aneta Komrsková získala třetí místo ve skoku dalekém stejně jako koulařka Monika Řičánková, kladivářka Erika Lorencová a oštěpařka Lucie Pospíšilová. Řada dalších závodnic se sice na stupně vítězů neprobojovala, ale hodnotným bodovým přírůstkem dotáhla zlínský kolektiv až na první místo v absolutní klasifikaci!

(rs)