„Chtěli jsme někoho z vlastních zdrojů, proto jsme oslovili paní Mizerovou a s trenérem Süssem jsme se dohodli na ukončení spolupráce,“ prozradil předseda klubu Zdeněk Mikel.

Pětačtyřicetiletá trenérka, která naposledy působila u zlínských dorostenek, se tak premiérově ujme druholigových žen. „Z loňského kádru zbyly pouze čtyři hráčky. Ostatní děvčata přišla do týmu spolu se mnou,“ řekla Mizerová.

„I když budeme mít hodně mladý výběr, tak bych chtěla dosáhnout na umístění okolo pátého místa,“ má smělé ambice trenérka druholigových žen.

Družstvo přes letní přestávku posílila pouze pivotka Iva Prokopcová, která se vrátila po mateřské dovolené. „K dispozici mám dvanáct basketbalistek, se kterými počítám i pro sezonu,“ pravila lodivodka Protonu.

V úvodní fázi letní přípravy budou její svěřenkyně společně nabírat fyzickou kondici třikrát týdně. Do startu soutěže by se se svým týmem chtěla zúčastnit i několika turnajů.

„Vše záleží na zájmu děvčat. A také kolik jich bude v danou dobu k dispozici, protože některé teprve pojedou na dovolenou,“ upřesnila Mizerová.