Pokud by je všechny zvládli, posunou se z devátého na druhé místo. Trenér Tomáš Pětivlas však s něčím takovým nepočítá.

„Budeme rádi, když vyhraje o víkendu jednou v Praze,“ nastínil reálné možnosti svého družstva.

Našlapaný program způsobila prosincová chřipková epidemie. Už zítra jede Zlín k třetímu Chomutovu k odloženému duelu 13. kola, v sobotu se střetne se čtvrtým Sokolem pražským, v neděli s druhou Spartou a o týden později s první Plzní.

„S Chomutovem jsme chtěli hrát někdy jindy. Jsme amatéři a dát dohromady tým uprostřed týdne je nereálné. Pracující hráče nám nikdo neuvolní. Soupeř se ale s námi nechtěl na rozdíl od Plzně domluvit a svazu je to zřejmě jedno,“ postěžoval si Pětivlas, který bude postrádat v Chomutově zcela určitě trio klíčových hráčů Šušák, Melichárek, Chwaszcz. Nejistý je i start dvojice Nehoda, Pospíšil.

„Situaci komplikuje fakt, že také naše béčko hraje ve druhé lize ve stejných dnech své odložené zápasy,“ zmínil Pětivlas.

Kvůli termínové kolizi s Mattoni NBL navíc nemůže počítat s žádnou posilou z Prostějova. Ostatně by to stejně bylo nepravděpodobné. Před Vánocemi se zranil Dokoupil a tuto sobotu v opavské hale Bratčenkov. „Už v páté minutě si po nešetrném zákroku soupeře pohnul páteří a z palubovky jsme ho museli odnést,“ líčil Pětivlas.

I proto jeho celek béčku účastníka Mattoni NBL podlehl vysoko 56:78. „Opava hraje ve výjimečné formě. Její agresivní obrana nám dělala velké problémy. Donutila nás ke spoustě ztrát, po nichž jsme inkasovali lehké koše.“

Více než ke čtyřem nejbližším duelům hledí k dalším dvěma, v nichž Zlín hostí poslední Litoměřice a osmé Ústí nad Labem. „V boji o první osmičku a play off jsou tohle pro nás určující zápasy,“ ví Tomáš Pětivlas.

OPAVA – ZLÍN 78:56

Body Zlína: Šušák 23, Klimek 12, Melichárek 9, Chwaszcz a M. Pospíšil po 4, Kabourek a P. Nehoda po 2.