Zlínské házenkářky prohrály s Michalovcemi o třídu

Zlín - /FOTOGALERIE/ Drtivou porážkou o 21 branek skončilo interligové utkání žen Zlína s Michalovcemi. Po prohře v Šaľe tak podle očekávání svěřenkyně trenéra Milana Budaye ve 14. kole na lídra soutěže nestačily.

25.1.2009

Nejlepší střelkyně Zlína Michaela Budayová (s míčem). Foto: DENÍK/Michal Šimr

Domácí házenkářky nestačily na Michalovce od začátku a ve 12. minutě prohrávaly už 0:7. Do konce prvního dějství si hostující házenkářky vypracovaly náskok 11 gólů.

„Zahodili jsme alespoň osm jasných příležitostí. Takže jsme se porazili vlastně sami,“ zhodnotil první poločas zlínský kouč Buday.

Po změně stran se jeho družina snažila zvýšenou aktivitou ještě něco s výsledkem udělat a po 10 minutách druhého poločasu snížila na rozdíl 10 branek.

„Škoda, že nehrajeme více takových těžkých zápasů, protože i v minulém utkání v Šaľe se nám podařilo ve druhé půlce podat lepší výkon,“ litoval Buday.

Michalovce poté ale znovu přidaly na obrátkách a skóre v jejich prospěch utěšeně narůstalo. „Čekal jsem tužší odpor domácích. Jsem rád, že si zahrál celý tým a podali jsme dobrý kolektivní výkon,“ pochválil svá děvčata trenér vítězek Michal Lukačín.

Po druhé prohře v řadě se zlínské házenkářky propadly až na předposlední místo tabulky. „Spadla na nás psychická deka. Potřebovali bychom sehrát vydařený zápas s nějakým kvalitním týmem, a poté bychom se určitě zvedli. Ale proč jsme tak dole, nedokážu vysvětlit,“ smutnil Milan Buday.

Zlínské hráčky další duel sehrají až příští týden, kdy se představí na palubovce Bratislavy.

ZLÍN – MICHALOVCE 16:37 (5:16)

Zlín: Mahďáková, Dederlová – Jalůvková 3, Růčková 1, Nevrlá 2, Talašová 1, Brzósková 1, Šviráková 2, Budayová 3, Holubová 2, Nudni, Pospíšilová, Cedidlová, Pažourková 1. Trenér: Buday.

Nejvíce branek Michalovců: Drávai 6, Dittelová 6, Hornáková 5. Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Sedmimetrové hody: 1/2 – 2/2. Vyloučení: 3:7. Diváci: 350. Sled: 0:5, 2:10, 4:12, 5:16, 7:18, 10:20, 12:27, 13:30, 15:37.

Autor: Michal Šimr

25.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Noví poslanci Zlínského kraje vzešlí z voleb do PS PČR v říjnu 2017
10

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Výstava fenomén igráček v OD 13 ve Zlíně.
15

OBRAZEM: Výstava Fenomén Igráček poprvé ve Zlíně

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Tak tohle se vážně nepovedlo. Zlínští fotbalisté přišli s Mladou Boleslaví o letošní domácí neporazitelnost. Ševci sice po trefě Nigerijce Ekpaie rychle vedli, ale absolutně nezvládli pasáž hry od 25. do 32. minuty, ve které inkasovali tři branky a nakonec v 11. kole HET ligy se Středočechy prohráli 1:5.

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

ROZHOVOR, VIDEO/ S nadsázkou to vlastně zvládli i bez něj. Právě po odvolání brankáře Libora Kašíka na střídačku a zapojení šestého hráče do hry hokejisté Zlína dvěma góly vyrovnali z 0:2 na 2:2. V prodloužení pak už zase zlínský gólman mohl slavit výhru z brankoviště a následně si užít i pozápasovou děkovačku s fanoušky.

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.