„Opět jsme nedokázali porazit papírově slabšího soupeře,“ posteskl si vedoucí mužstva Vlastimil Červenka. Luhačovice přitom zápas rozehrály dobře a první dvě dvojice Staněk s Poláchem vyhrály. Ve zbytku utkání už ale hosté tahali za výrazně kratší konec provazu. „Jakmile se na nás domácí dotáhli, tak jsme se sesypali. Na podzim se nám to nestávalo, na jaře nám ale docházejí psychické i fyzické síly,“ všiml si Červenka.

Před posledními čtyřmi koly jsou naděje Luhačovic na medaile malé, na bronz ztrácejí tři body. „Chceme se dostat co nejvýše, základem bude vyhrát oba domácí zápasy,“ zmínil Červenka utkání s Přerovem a Kovářskou. Venku se střetne s vedoucím Slavojem Praha a šestým Náchodem.

V téměř beznadějné situaci jsou zlínské ženy, kterým v sobotu přivezl Zábřeh kanára (0:8). Ztráta týmu z krajského města na nesestupovou příčku tak zůstala pět bodů a s vyhlídkou dvou střetnutí venku a doma s první Slavií je jejich pád do druhé ligy podle všeho zpečetěn.

„Bereme to jako fakt. Máme mnohem těžší los než naše soupeřky. Sezonu chceme ale dohrát se ctí a příští rok už i třeba s Kantnerovou, které se narodila nedávno holčička, se pokusit o návrat,“ pronesla hrající vedoucí družstva Jaroslava Matějíčková. Daleko více ji mrzela výše porážky. „Alespoň bod jsme chtěly získat. Trochtové utekl na poslední dráze a blízko k němu měla i Zimáková,“ litovala Matějíčková.