„Je to velký úspěch. Naše děvčata startovala v semifinále jako jediný tým z celé Střední Moravy a předvedla se v tom nejlepším světle,“ chválí svěřenkyně trenér PK Zlín Zdeněk Kasálek.

Lucie Matošková a Michaela Gogelová v pardubickém bazénu znovu ukázaly, že patří mezi českou prsařskou špičku, když v moravské části závodu na dvě stě metrů prsa obsadily první a druhé místo. „Míša však skvěle zaplavala i následují disciplíny dvě stě, čtyři sta a osm set metrů volný způsob, kde si na všech tratích zaplavala osobní rekordy a získala tak skvělá umístění,“ říká Kasálek.

Matošková pak přidala první místo v prsařském závodě na sto metrů, kde si zaplavala nový osobní rekord a zároveň vytvořila i nový klubový rekord. Na dvoustovce a čtyřstovce polohovým způsobem pak obsadila shodně třetí příčku.

Výborně na východě Čech plavala také Gabriela Bártková, která si z pardubického bazénu odváží osobní rekord na sto metrů znak a dvě stě metrů volný způsob, a skvělé časy na čtyři sta metrů polohový závod a dvě stě metrů znak. Skvělou posilou byla Markéta Zvonková, která také obsadila medailové pozice.

Další výtečná prsařka Lucie Schlosserová si zaplavala osobní rekord na sto metrů volný způsob. Mezi staršími plavkyněmi se neztratila ani nejmladší děvčata. Lucie Sobotíková i Izabela Tomšů si na všech svých tratích vylepšily osobní rekordy a podržely celý tým. Na polohovou štafetu obsadily holky třetí místo a na kraulovou štafetě potom byly páté.

Muži Zlína do Pardubic nejeli

Druhý zlínský plavecký klub, oddíl Sharks, družstvo mužů kvůli marodce a velkých únorových výpadcích v tréninku ze semifinále ligy odhlásil, takže do Pardubic vůbec neodjelo. „Než plavat špatně připravení a tedy ne dobře, jsme se rozhodli semifinále vynechat a dohnat tréninkové manko,“ vysvětluje místopředseda a trenér Zlínského plaveckého klubu Aleš Macek. Ten zároveň připominá, že ženy na chřipkovou epidemii doplatily už v základním kole, když kvůli onemocnění Gabriely Chudárkové, Petry Vybíhalové a Aničky Andrlové těsně nepostoupily do další fáze soutěže. „Muži základní kolo odplavali kromě syna Lukáše v plném složení, potom však chřipka propukla i u nich,“ mrzí Macka.