„To, že jsme zatím první v této fázi sezóny je příjemné, ale na radování se je ještě moc času do konce sezóny,“ připomněl 33letý kapitán a vedoucí týmu Filip Čech, že Golemy čekají do konce sezony zápasy s brněnským Sigrs (25. 5 a 22. 6), Libercem (8. 6) a doma se Šumperkem (30. 6).

O poměrně jednoznačné výhře v Mladé Boleslavi rozhodl Zlín do poloviny zápasu, třetí a čtvrtá čtvrtina posun skóre nepřinesly.

„V Boleslavi to byl pro obě strany velmi těžký zápas už jen kvůli značné nepřízni počasí. Ale rozhodujícím faktorem zápasu byly obrany obou týmů. Obrana Mladé Boleslavi byla velmi dobře připravená na naši hru a bylo těžké se proti nim prosadit, přesto se to povedlo,“ pochvaloval si Čech.

„Naše obrana proti tomu byla připravena na výbornou a nepustila útok Mladé Boleslavi ke skórování a naopak jim několikrát vzala míč a dvakrát skórovala touchdown. To byl podle mě s celkově velmi dobrým týmovým výkonem klíč k vítezství,“ našel vůdce týmu klíčový moment.

V prvním zápase po infarktovém závěru porazili v závěru dubna Trutnov 20:18, nyní si vyšlápli i na nováčka z Mladé Boleslavi. Pobyt na čele třetiligové tabulky ve Zlíně nečekali.

„Kluci z Boleslavi byli jako nováčci docela nečitelní. Kromě videa jednoho zápasu jsme toho na přípravu více neměli. Je to kvalitní soupeř a jsem moc rád, že zápas nikdo nepodcenil a všichni Golemové do jednoho se na hřišti porvali o míč a yardy,“ liboval si Čech.

S týmem přitom zůstávají i hráči, kteří pro zranění do zápasů nastoupit nemohou.

„Rád bych, ale zranění mi to nedovoluje. Na domácí zápasy jsem s kluky. Jsem moc rád, že se jim daří vyhrávat a i přes to že mají hodně nováčků,“ vzkázal Petr Karbowiak.