Zlíňanky jako jediný český celek v úvodních třech kolech nového kalendářního roku nebodovaly a navíc nezvládly pro ně zřejmě klíčový duel s Pískem. Kdyby tento poslední domácí zápas vyhrály, měly by stejně bodů. „Nyní navíc máme s Pískem i horší vzájemnou bilanci, proto pokud bychom se chtěli baráži vyhnout právě na jejich úkor, musíme mít minimálně o bod více,“ spočítal kouč Zlína Luboš Amberský.

Ještě během přestávky vedení předposledního celku WHIL kalkulovalo, že by se mohlo zachránit na úkor pražské Slavie, která v té době měla pouze o dva body více. Dvěma posledními výhrami se však dostala do klidného středu. „Soupeř se asi v pro nás nejméně vhodnou dobu dostal do herní pohody. Hodně mu zřejmě pomohl příchod bývalé slovenské reprezentantky Bankové, která z pozice rozehrávky dala jejich hře řád,“ přemítá lodivod.

Klíčové hráčky jsou zraněné

Amberský navíc musí v těchto dnech řešit problémy se sestavou. V jeho výběru snad není hráčka, která by v uplynulých měsících neměla zdravotní problém. „Nyní se vůbec nedá hovořit o koncepční práci. Sestavu lepíme ze dne na den, jak se jenom dá,“ posteskl si slovenský kouč, jemuž snad nad startem všech klíčovýc hráček před dnešním duelem visí otazník.

„Spojky Budayová s Růčkovou za pochodu doléčují svá zranění, a pokud nastoupí, tak jedině se sebezapřením,“ hlásí kouč, jehož mrzí i zranění mladé brankářky Dederlové z utkání v Banské Bystrici. „Dostávala se do formy, ale poranila si záda. Nemoc celý tento týden nedovolila trénovat Snášelové se Zmeškalovou. Jednou z mála pozitivních zpráv je uzdravení Češkové, která již je v tréninkovém zápřahu,“ dodal kouč.

V případě prohry je situace vážná

Vzhledem k posledním výsledkům budou favoritkami dnešního duelu Pražanky. „Musíme se vyrovnat s jejich tvrdou obranou a dávat pozor na smrtící brejky. Hodně by nám pomohlo přesnou střelbou dostat co nejdříve z brány gólmanku Selicharovou, která je oporou týmu,“ vypozoroval trenér Zlína.

„Pokud nevyhrajeme, bude naše situace již velmi vážná, neboť v dalších zápasech nás budou čekat silní soupeři z popředí tabulky. V těchto zápasech se sice dá překvapit, ale počítat s těmito body příliš nemůžeme,“ přiznal Luboš Amberský.