V nových osobních rekordech zvítězil v závodech na sto metrů prsa i na dvojnásobné trati, sto metrů volný způsob a dvě stě metrů polohový závod.

Pro stříbrnou medaili si Bursa doplaval i na padesátce volným způsobem a v závodě na sto metrů polohový závod.

Trenér Vilém Čejka byl s výkonem šikovného svěřence nadmíru spokojený: „Přestože má Kryštof teprve dvanáct let, překvapil mě naprosto profesionálním přístupem. Počínaje přípravou před závody až po precizní dodržení dohodnuté taktiky v každé disciplíně. Zaslouženě si proto odváží domů šest medailí,“ prohlásil zlínský trenér.

Mezi finalisty se na severu Moravy prosadila také Natálie Hlatká, která doplavala šestá v závodě na dvě stě metrů prsa, na poloviční trati byla osmá.

O týden dříve se na Přeborech Moravy prosadili i nejmenší Žraloci. O medaile se v obou případech zasloužili motýlkáři.

Mezi desetiletými dohmátl v Novém Jičíně na druhém místě Martin Klimek, ve stejné disciplíně si doplavala v Prostějově pro stříbrnou medaili Sára Páníková, která startovala mezi jedenáctiletými žačkami.

Plavci PK Zlín celkem získali osm medailí

Na národních šampionátech žactva se dařilo i členům PK Zlín. Nejmladší, dvanáctileté naděje, se představily v Kopřivnici. Na severu Moravy vybojovala cenný kov Marie Vydrová, která urvala bronz v závodě na padesát metrů volným způsobem.

„Velkou pochvalu ale zaslouží všichni účastníci pětičlenné výpravy, protože už samotná nominace na tuto vrcholnou žákovskou soutěž je úspěchem,“ říká vedoucí trenérka sportovních třídy Alena Martinková.

Kromě Vydrové v Kopřivnici startovali také Amálie Bělíčková, Kirill Razenkov, Eduard Petrů a Aneta Skálová.

Třináctileté žactvo zase závodilo v Plzni. Plavecký klub Zlín tam reprezentovalo devět plavců.

„Naši žáci se předvedli v dokonalé formě. Hned sedm z nich si ze západních Čech přiváží aspoň jednu medaili. Naše největší naděje na zlaté medaile Jana Přibylová si bohužel odvezla ze závodů díky zranění svalu berle,“ říká Martinková.

Přibylová nebyla po celou sezonu ve své kategorii v prsařských disciplínách poražená a splnila limity do národního reprezentačního týmu, zdravotní stav však nadějné zlínské plavkyni nedovolil celoroční píli zúročit.

Nejsilnější byli zlínští plavci v soutěži štafet, čímž potvrdili sílu celé tréninkové skupiny. Knedla, Král, Kůstka a Jiříkovský brali zlato v závodě na čtyřikrát padesát metrů polohovým způsobem. Knedla, Král, Jakeš a Kůstka zase skončili druzí v závodě čtyřikrát padesát metrů volným způsobem. Mix štafety ve složení Mazurová, Král, Kůstka a Šnajdarová bral stříbro, Knedla, Kůstka, Šnajdarová a Mazurová zase získali ve smíšené štafetě bronz.

Třináctiletí reprezentanti PK Zlín se i v individuálních startech objevovali v první desítce celorepublikové špičky. V Plzni zaplavali své nové osobní rekordy Aneta Maturová, Václav Jakeš a Jan Doležal.

Nejstarší čtrnáctileté žactvo se utkalo v Českých Budějovicích. Na jihu Čech se představitelé zlínského klubu dočkali největšího překvapení, když na prsařské stovce stanuli na stupních vítězů hned dva borci z moravského klubu. Zlato bral Jan Tomaštík, stříbro získal jeho oddílový kolega Jakub Prusenovský.

K tomu ještě přidala Izabela Tomšů druhé místo ze závodu na dvě stě metrů motýlek. Polohové štafetě ve složení Sobotíková, Tomaštík, Tomšů a Prusenovský bronz unikl o necelou vteřinu.

„Pochvalu zaslouží i další účastníci závodů, Lenka Gabrhelíková, David Křenek a Tobiáš Sokola,“ dodala Martinková.