Knedla v pondělním semifinále časem 53.28 překonal Čejkův český rekord a současně splnil A limit pro olympijské hry v Paříži.

Osmnáctiletý plavec ze Zlína, kterého trénuje Zdeněk Kasálek, loni přivezl z juniorského světového šampionátu v Limě dva bronzy z padesátky a stovky znak.

I proto měl oprávněně medailové ambice, které navíc dokázal ve finále naplnit.

Do úterního finále Knedla výborně odstartoval a v polovině trati vedl s mezičasem 25.50 před druhým Argentincem Saraviou a o dalších 16 setin zpět obracel Želťakov. Ve finiši se Jihoameričan propadl na čtvrté místo a ukrajinský plavec se naopak protlačil před českého reprezentanta.

Knedla tak dohmátl jako druhý v čase 54.01 o 28 setin sekundy za Želťakovem. Třetí místo obsadil Christian Bacico z Itálie, který za českým reprezentantem zaostal o sedm setin sekundy.

Stříbro zlínského závodníka je desátou medailí českých juniorských plavců na mistrovství světa. O jediné zlato se před čtyřmi lety v Budapešti postaral jiný znakař Jan Čejka, jenž zvítězil ve sprintu na 50 metrů.

V dopolední rozplavbě na krátké polohovce, v níž je taktéž českým rekordmanem a letošním juniorským mistrem Evropy, byl Knedla patnáctý a do finále nepostoupil.