Člen zlínských Sharks se naposledy blýskl na Sun Coast Swimming Conference Championship. Akce v Columbusu byla pro jeho univerzitní tým Keiser Seahawks poslední prověrkou formy před březnovým americkým univerzitním mistrovstvím NAIA National Swimming Championships.

„Mořským jestřábům“ z West Palm Beach vyšla generálka náramně. Macek posbíral v Columbusu v nových osobních rekordech rovnou sedm medailí. V závodě na dvě stě metrů prsa a v polohovém závodě na stejné dráze získal dva individuální tituly, na sto metrů motýlek pak přidal bronz.

„Jsem spokojený. Závody mi vyšly,“ raduje se Lukáš Macek.

Na prsařském úseku zlínský rodák pomohl svému týmu k triumfu štafety na čtyřikrát padesát metrů polohově. V závodě na čtyřikrát padesát metrů volným způsobem se nadaný plavec podílel na stříbrné medaili a ve štafetě čtyřikrát sto metrů volným způsobem i na čtyřikrát sto metrů polohově přispěl k bronzu. Stal se tak jednou z hlavních opor při premiérovém vítězství Keiser Seahawks na Conferenci v týmové soutěži mužů.

Kromě cenných medailí si Lukáš Macek z Columbusu odváží navíc ještě cenu Academic Awards, kterou obdržel za vynikající sportovní a studijní výsledky.