Zlatý double v závodě na sto metrů a dvě stě metrů prsa obhájil Kryštof Bursa. K úspěchu z prsařských disciplín přidal dvě stříbrné medaile ze sprinterských závodů na padesát metrů a sto metrů volným způsobem. Na dvoustovce polohovým způsobem byl zase čtvrtý.

„Obzvlášť výkon 59,04 sekundy na sto metrů volným způsobem, který Kryštof plaval bezprostředně po vítězném závodu na dvě stě metrů prsa, je příslibem do další sezony,“ věří trenér zlínské výpravy Vilém Čejka.

Vzrůstající prsařský potenciál potvrdila Natálie Hlatká výkonem 1:16,27 minuty na sto metrů prsa, kterým získala svůj premiérový titul a opakovaně splnila limit do reprezentačního družstva. Na dvojnásobné trati skončila pátá.

Další nadějná zlínská plavkyně, Veronika Khainová, obsadila dvakrát šesté místo na stovce motýl a volný způsob, čímž si vylepšila dosavadní nejlepší umístění na národním šampionátu.

„Jiří Kolomazník je stálým účastníkem mistrovských soutěží v prsařských disciplínách a Mikis Kotopulos se v letošním roce nominoval vůbec poprvé,“ upozornil Čejka.

Poslední den byly na programu štafety. O stříbrný úspěch v polohové štafetě se zasloužilo kvarteto ve složení Kotopulos, Khainová, Hlatká a Bursa.

„V kraulové štafetě naši plavci postupně stoupali startovním polem a o zlaté medaili nakonec rozhodla pouze desetina sekundy ve prospěch našeho klubu, který porazil Ústeckou plaveckou akademii a SKP Kometu Brno,“ informoval Čejka, který byl s výkony i výsledky svých svěřenců velmi spokojený.

„Medaile ze štafet jsou pro děti příjemným překvapením a motivací do další práce,“ dodal Vilém Čejka.

Fotbalisté Brumova. Ilustrační foto
Postup? Dárek jako blesk z čistého nebe, přiznává šéf Brumova