Snowboardisté na něm měli jezdit už předešlý víkend, ale plány zhatila obleva. Na počest otevření uspořádali organizátoři i ohňostroj.

„Na novém snowparku mají sportovci k dispozici sedm překážek – zábradlí, bedny, jibby, rainbow i uměle vytvořené skoky. Od snowboardistů samozřejmě uvítáme další náměty a připomínky k tvorbě skoků a překážek podle jejich představ. Chceme jim vytvořit špičkové zázemí,“ uvedl Michal Cepek, obchodní ředitel společnosti SPORTHOUSE CZ Corporations, která je provozovatelem sva­hu.

V minulosti neměli majitelé prken na svah přístup vůbec, od loňska pak jen s omezením – byl jim vyčleněn pouze okraj sjezdovky. „Svah snowparku je dlouhý celkem 280 metrů a snowboardisté mají k dispozici i vlastní, nově vybudovaný vlek,“ dodal Cepek.

Prozradil, že nový snowpark se zanedlouho stane místem snowboardového závodu Red Bull Race. Jet by se měl v únoru, konkrétní termín ale zatím není známý. „Pro tento závod se chystáme vytvořit ze sněhu big jump – neboli dlouhý skok,“ doplnil dále Cepek.

Zlínský svah nabízí lyžování takřka v centru města. Leží na kopci nad bývalými internáty a Domem umění. Hlavní sjezdovka je dlouhá 220 metrů a má 46 metrů převýšení. K dispozici je i dětská lyžařská školička pod vedením certifikovaných instruktorů a výuku si mohou domluvit jednotlivě či ve skupinách i dospělí. V areálu je také lyžařský servis. Svah je otevřený ve všední dny od 8.30 do 19 hodin, o víkendech již od 8 hodin, po 19. hodině je možné si svah soukromě pronajmout.