„Ráda bych si jednou zahrála grandslamový turnaj, což znamená být mezi padesátkou nejlepších hráček světa. Rozhodně bych se chtěla propracovat do první stovky a tenisem se živit," má jasno talentovaná sympatická hráčka, která se i přes nízký věk představila na zlínském turnaji žen podruhé. Po loňském vyřazení v 1. kole čtyřhry (s Karolínou Vlachovou) tentokrát se svoji vrstevnicí a kamarádkou Sabinou Machalovou postoupila do 2. kola. Zde ale v pátek podlehla třetím nasazeným Borecké se Smitkovou.

„Turnaj byl zpestřením přípravy a dobrý trénink. Trochu mě mrzí, že jsem nemohla využít divoké karty do kvalifikace dvouher. Ta by mi asi dala více, než účast ve čtyřhře," přiznala Barbora Miklová.

Co se tedy stalo?

Po sobotním návratu z Dánska jsem byla po cestě vlakem unavená, navíc mě pobolívalo koleno. Trenér mi proto doporučil, ať si dám pauzu a svou nedělní účast jsem ač nerada odřekla.

Ukázaly vám dvě turnajová kola něco?

Před rokem mi přišly holky velmi dobré, ale po letošku už cítím, že i s nimi bych dokázala držet krok, třebaže bych asi se všemi prohrála.

Jaké je to hrát turnaj na domácích kurtech, před rodinou a známými?

Bylo to pěkné, a těšila se na něj. Nervózní jsem ale nebyla. Jsem ráda doma, alespoň nemusím spát na hotelu. (Úsměv.)

Jaké máte cíl v nadcházející premiérové sezoně v kategorii dorostenek?

S trenérem jsme si vytýčili atakování 250. příčky ve světovém žebříčku. V tomto roce jsme totiž do něj vstoupila z asi tří tisící pozice a nyní jsem aktuálně okolo pětistovky.

Před turnajem ve Zlíně jste na dorosteneckých podnicích v Polsku a Dánsku uhrála semifinále. Co vás nyní dál čeká?

V úterý jedu do Plzně na mezinárodní podnik ITF, kde bych se velmi ráda opět dostala do semifinále. Na této úrovni jsou již dobré hráčky, ale se všemi se dá hrát.

Máte tenisový vzor?

Ano. Mezi muži Rogera Federera a mezi ženami Marii Šarapovovou. Líbí se jim, jak velký tlak dokáže vytvořit na soupeře a soustředit se do posledního balonku. U Federera obdivuji, jak neskutečné balony kolikrát dokáže uhrát. To bych také chtěla. (Úsměv.)